Tehnika

Pilk algavale autoaastale: 100 Waymo robotautot sulanduvad kevadel liiklusse 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 29. detsember 2016 09:01
Foto: Tootja
Google’i emafirma Alphabet pani 2016. aasta mais leivad ühte kappi Fiat-Chrysleriga ning andis oma robotauto-projektile nimeks Waymo. Äsja näidati esimesi pilte Waymo robotautost, mille põhjana on kasutatud Chrysler Pacifica hübriidversiooni. Tõsisemaks testimiseks läheb uuel aastal.

Google’i isesõitva auto kokkukolimine FCA Grupiga võib kokkuvõttes olla tehing, millest mõlemad osapooled võidavad: Fiat-Chrysler saab edaspidi oma sõidukitel kasutada moodsamaid autonoomseid tehnoloogiaid, Google aga ei pea enam eraldi jalgratast (loe: autot) leiutama, vaid võib testida robottehnoloogiaid olemasolevatel platvormidel.

Waymo robotauto puhul on Chrysler Pacificalt võetud kest ja põhi, kogu tehnoloogia pärineb Google’i inseneridelt. Tootja esialgne plaan on valmistada sada iseliikuvat-isesõitvat mahturit ning anda need siis kohe eri testijate käsutusse.

Kuidas on robotautosid testitud ja koostöö seni läinud, milline tehnoloogia on masinatele peale laotud ja mida arvab asjast toimetus, loe edasi Acceleristast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee