Tehnika

Fiat-Chrysler kutsub tagasi Ram 1500 pikapid. Ja pange tähele, keegi ei reageeri! 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 14. detsember 2016 09:21
Foto: FCA
FCA (Fiat Chrysler Automobiles) on taas kord olukorras, kus toodetud sõidukid tuleb tagasi kutsuda. Seekordne kutse on suunatud Ram 1500 pikapite omanikele: autodel on ilmnenud peaaegu et naeruväärne puudujääk. Kihlveokontorites võiks teha panuseid, mitu omanikku FCA seekordsele kutsele reageerivad.

Ram 1500 kastika baasmudelil on peal täitsa tore ja tõhus 3,6-liitrine V6 mootor. Ühel pisut sinisemal esmaspäeval aga on tootmisliini ääres komplekteerijal omavahel numbrid segi läinud ja nii on mõnegi auto esitiivale sattunud HEMI märk. Mis tähendab, et tähelepanelik vaataja arvab auto 5,7-liitriseks V8-ks.

Seekordne tagasikutsumine on tehase jaoks lihtne ja pikapi omanikule valulik – HEMI märk võetakse lihtsalt maha ning mitte keegi ei paku moraalse kahju hüvitamiseks ägedamat V8 jõuallikat.

Nii ongi naljahambad soovitanud kihlveokontoritel hakata vastu võtma panuseid, mitu Dodge Ram 1500 omanikku tagasikutsumisele reageerivad ja ilusa märgi küljest ära võtta lubavad. Mis sellest, et V6 hääl ja sooritusvõime V8-st oluliselt erinevad ning tundlik kõrv teeb juba kaugelt neil kahel vahet.

Nii see on, kui (teile) nii näib – Hemi märk tiivanurgal tähendab, et on V8. Kapoti alla ju keegi ometi vaatama ei hakka! Ja isegi kui peaks vaatama, siis ... ikkagi on V8. Kogu raha eest! Selline ... ökonoomsem variant lihtsalt ...

Milliseid "eripäraseid" tagasikutseid on FCA veel korraldanud ja mis nalju lisaks teinud, loe edasi Accelerista kommist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee