Tehnika

Euroametnikud nõuavad häälekalt: plats puhtaks sisepõlemismootoritest! (3)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 13. oktoober 2016 09:33
Foto: PantherMedia / Scanpix
Juba 14 aasta pärast peaksid Euroopa Liidu kõik liikmesriigid olema jõudnud olukorda, kus sisepõlemismootoriga autod on kuulutatud machina non gratadeks ning tänavatel vuravad vaid keskkonnasõbralikud elektri- ja vesinikautod ning hübriidajamiga sõidukid.

Saksamaa Bundesrat ehk Liidunõukogu on teinud kõigile Liidu liikmetele ettepaneku võtta sakslastest eeskuju ja keelustada aastaks 2030 kõikjal diisel- ja bensiinimootoritega autode müük. Raamdokumendis tehakse Euroopa Komisjonile ülesandeks hinnata praeguse automaksu süsteemi efektiivsust liikmesriikides ning analüüsida meetmeid, mida on rakendatud nullemissioon-autode kasutuselevõtuks.

Saksamaa on Pariisi kliimaleppe raames andnud lubaduse vähendada CO2 heitmete kogust aastaks 2050 koguni 95%. Üks vahend selle saavutamiseks on elektriliikurite soosimine. Plats puhtaks bensiini- ja diiselmootoriga sõidukitest! Mida rutem, seda parem!

Praegu on näha, et inimesed võtavad elektriautosid järjest enam omaks, aga seda tendentsi ei saa veel nimetada suureks eduks. Esialgu on e-autod vaid väheste fännide pärusmaa. Saksamaa rakendas tänavu elektriautode ostjatele suured maksusoodustused, selle sammu efekti loodetakse näha juba lähiajal.

Kuidas kommenteerib asja Accelerista toimetus, loe SIIT.

Samal teemal

27.02.2018
Saksa kohus andis loa õhureostuse piiramiseks diiselautod ära keelata