Tehnika

EKSPERT SOOVITAB: asendamatud äpid suveks 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 23. mai 2016 13:16
Foto: Kuvatõmmis / getmyboat.com
Tele2 Eesti tootedirektor Katrin Aron soovitab parimaid mobiiliäppe, mis teevad suvel elu lihtsamaks ja lõbusamaks.

Wolfram Sun Exposure Reference äpp kaitseb päikesepõletuse eest. Kui sisestada oma asukoht, nahatüüp ning päikesekreemi SPF-indeks, siis äpp arvutab välja, kui kaua tohib päikese käes olla, et mitte põletust saada. Sisaldab ka reaalajas UV-intensiivsuse ilmateadet.

PackPoint tuleb meelde asjad, mida väljasõidule kaasa võtta. Kui sisestada äppi, et lähed matkama või pidulikule õhtusöögile, siis PackPoint koostab nimekirja, mida sul vaja võib minna. Äpp arvestab nii reisi pikkust, sihtkohta, tegevusi kui ilma ning annab konkreetsed soovitused kasvõi vajaminevate sokipaaride arvu kohta.

Getmyboat on meresõidukite Airbnb. Võimaldab 135 riigis üürida otse omanikult 30 000 veesõidukit. Toimib ka Eestis ning rentida saab nii tunniks kui nädalaks. Tallinnas saab valida rea aluste vahel aerupaadist kiirkaatri või 100-jalase vanakooli purjekani. 

GrillTime ei lase burgeril söestuda. Äpp annab teada nagu munakell, millal on õige aeg kali käest panna ja steigile teine külg keerata. Annab täpse aja ja soovitused igale lihatükile vastavalt nõutud küpsusastmele.

Wikiloc sisaldab sadu tuhandeid matkaradasid üle maailma. Erinevad võimalused  kanuutamisest motokrossini ning sealhulgas lõputult neid radasid, mis jäävad tavalisest turistimarsruudist kõrvale. Ka Eesti matkateed on kaardil olemas ning äpp hoiab puhkaja ilusti õigel teel ja ei lase eksida.