Foto: Tootja
Jysk, reklaamartikkel 20. jaanuar 2016 13:56
Enam pole see aeg, kus interjöörides loobuti tekstiilidest ja asendati kardinad ruloode või ribidega. Hea uudis on see, et sisustustekstiilid on suurelt ja julgelt tagasi!1. Kerge, odav ja lihtne ruumi üldilme värskendus.


1. Kerge, odav ja lihtne ruumi üldilme värskendus.

Kardinad, mida võib kasutada ka mujal kui akna ees, on kõige lihtsam ja taskukohasem moodus ruumi üldmulje värskendamiseks.


2. Annab hooajalise meeleolu.

Olgu jõulud, saabuv kevad, lihavõtted või sünnipäev, lihtsate tekstiilidega on kerge luua uut meeleolu.


3. Vähendab soojakadu talvel

. Aknapinnad muutuvad järjest suuremaks, tõstes korteri küttekulusid märkimisväärselt. Kellel oleks aga midagi väiksemate küttearvete vastu? Piisab isegi kergelt kaetud aknapinnast, et neid vähendada. Mõttekas on kasutada näiteks talviseid ja suviseid eesriideid eraldi ning valida sellest lähtuvalt materjali.


4. Kaitseb ülekuumemise vastu suvel.

Kel on olnud

korter maja

päikesepoolses küljes, teab, et isegi meie kliimas võib see tähendada palavaid ruume. Ka selle vastu aitavad kaetud aknad.


5. Aitab arvutiga tööd teha

. Arvutiga töötades võib päike olla tõeline nuhtlus. Abi saab sellest, kui valgusele eesriie ette tõmmata, seejärel võib edasi klahve klõbistada.


6. Kaitseb mööblit, kunsti, tapeete pleekimise vastu.

UV-kiirgus ei mõju halvasti üksnes nahale, vaid ka mööblile, värvidele, tapeetidele, pleegitades ja kahjustades neid ning pannes need enneaegu vananema. Sellegi vastu aitab kardin.


7. Lubab vaadata filmi nagu kinos.

Mida suuremaks lähevad ekraanid, seda rohkem soovitakse kinokogemust saada ka kodus filmi vaadates. Ka siin on abiks nn kinokardinad ehk valgustpeegeldavate materjalidega kangad.


8. Annab privaatsuse ja kaitse uudishimulike pilkude eest

. Kui aastakümned tagasi polnud kombeks aknaid katteta jätta, on ka nüüd inimesi, kes eelistavad näiteks alumistel korrustel või lähestikku asuvates kortermajades säilitada oma kodus privaatsust. Ega kõrvalised pilgud pea teadma ka kogu varanduse suurust.