Tehnika

Nutitelefonide aeg on lõplikult käes – kümnest kliendist üheksa eelistas mullu just nutitelefoni (3)

Õhtuleht.ee, 5. jaanuar 2016 10:01
Foto: Reuters / Scanpix
Elisa klientide selgeks eelistuseks 2015. aastal olid 4G Internetiga nutitelefonid ja nutitelefonide osakaal uusmüügist ulatus mullu 91 protsendini, mis tähendab, et juba kümnest kliendist üheksa eelistas nutitelefoni ning kõik müüdud nutitelefonid olid 4G Interneti võimekusega.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on nutitelefonide osakaal müügis iga aastaga kasvanud. "Kui 2014. aastal ulatus nutitelefonide osakaal müügist 84 protsendini, siis mullu tõusis see juba 91 protsendini," ütles Andrus Hiiepuu. "Nuppudega kõnetelefonide osakaal müügis paraku aina väheneb ning ostjaskonda neile napib. Kõnekas on number, et kõnetelefonide müük vähenes mullu üle-eelmise aastaga võrreldes lausa kaks korda."

2015. aasta eelistatuimaks nutitelefoniks tõusis Elisa klientide seas Samsung Galaxy Core Prime, teise koha hõivas Samsung Galaxy A5 ning kolmanda Sony Xperia Z1 Compact. Menukaim bränd Elisa klientide seas oli eelmisel aastal Samsung, teisele kohale jõudis Sony, kolmandale Huawei ning neljandale kohale Apple.

Kokkuvõtvalt saab öelda, et nii aastal 2015 kui ka 2014 eelistasid tarbijaid seadmeid, mis olid kõige parema hinna ja kvaliteedi suhtega.

Elisa esindustes 2015. aastal enimmüüdud nutitelefonid:

Samsung Galaxy Core Prime
Samsung Galaxy A5 16GB
Sony Xperia Z1 Compact
Huawei P8 Lite
Sony Xperia Z3 Compact
Samsung Galaxy Grand Prime
Huawei Ascend Y550
Sony Xperia M4 Aqua
Huawei ASCEND P7
Sony Xperia Z2
Samsung Galaxy S5
Huawei ASCEND G6
Apple iPhone 6 16GB
Samsung Galaxy S6 32GB
Huawei Ascend Y5

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee