Reisimine

Klaasmull katusel pakub võrratuid vaateid 

Õhtuleht.ee, 19. detsember 2015 06:00
Klaasmull katusel pakub võrratuid vaateid.Foto: Vida Press
Oled isiklikust reaktiivlennukist veidi tüdinud rahajõmm? Varsti saad sa oma pikad lennureisid lõbusamaks muuta. Ameerika insenerid on välja mõelnud lennukikere peale paigaldatava klaasmulli, kust avaneb sõidu ajal 360kraadine vaade ümbritsevale maailmale.

SkyDecki nimelises klaasmullis on kaks mugavat istet, kuhu pääseb kas trepi või lifti kaudu, vahendab businessinsider.com. Kui reisijad on end sisse seadnud, saab istmeid igas suunas keerutada ning vapustavaid vaateid nautida.

Selle töötasid välja lennundusinsenerid Washingtoni osariigis tegutsevast ettevõttest Windspeed Technologies. Ettevõte on mulli üksikasjade kallal tööd teinud üle aasta ning andnud nüüdseks sisse ka patenditaotluse.

Businessinsider.comi teatel võib SkyDecki paigaldada nii erareaktiivlennukitesse, kus sellest saavad rõõmu tunda vipid, kui ka reisilennukitesse, kus inimesed peaksid mulli pääsemise eest eraldi maksma.

Windspeed Technologies juht Shakil Hussain kinnitas, et hiljutisel USA ärilennundusliidu konverentsil pälvis "lendamine katusel" palju huvi. "Üks suur Euroopa lennukitootja kavatseb hakata õige pea oma klientidele SkyDecke pakkuma."