Reisimine

Tasuta kodumajutaja: lahkudes jäta kõik nii, nagu oli enne sinu tulekut 

Piret Parik, 28. november 2015 06:00
TUTVU ÖÖMAJA PAKKUJAGA: «Majutaja profiili lugedes ning kirjavahetust pidades saad juba mingil määral aimu, mis tüüpi inimene ta on. Selle vaistu põhjal oskad ka otsustada, kas tahad selle inimese juures ööbida või mitte,» ütleb eestlanna Raine De Giorgi. Diivanil on Raine ja tema mehe (seisavad diivani taga) külalised, kes jäid sofasurfamise ja kodumajutuse kaudu nende juurde ööbima.Foto: Erakogu
Itaalias elav eestlanna Raine Di Giorgi on pakkunud aastaid veebi kaudu tasuta kodumajutust. Heldimusega meenutab ta saksa tudengipoissi, kes teel Veneetsiasse tema kodus ööbis ja hommikul tänutäheks pannkooke küpsetas. Aga samuti on ette tulnud mühakaid rännulisi, kes on jätnud lahkudes prügi laokile.

Maailmas ringi rännates on tore, kui kohalik elanik pakub sulle tasuta ööbimisvõimalust. Selleks tuleb vaid liituda vastava veebisaidiga ning maailm on su ees valla. Raine on kasutanud portaale BeWelcome (BW) ja Warmshowers (WS) juba üheksa aastat. Et talle meeldib reisida kohtades, mis jäävad nii-öelda tavalise turisti trajektoorist välja ning tutvuda huvitavate inimestega, siis on need saidid talle heaks abimeheks.

Samal teemal

27.03.2014
Korter või hotell? Mida lähemal oled kohalikele, seda paremini tunnetad ka elu
03.03.2014
Suveks autoga Prantsusmaale ja te ei kahetse!
11.07.2012
Unusta hotell! 10 odavat moodust reisil ööbimiseks
14.05.2012
Majutajaile uued nõuded