Foto on illustreeriv.Foto: Mati Hiis
Õhtuleht.ee 4. november 2015 09:25
Eesti autoturul jätkub langus juba mitmendat kuud järjest ja oktoobris müüdi uusi sõiduautosid 9,4% võrra vähem kui möödunud aastal. Automarkidest oli oktoobris turuliidriks Toyota.

Eesti turg täienes oktoobris 1867 uue sõiduautoga, mida oli võrreldes eelmise aasta oktoobriga ligi paarisaja võrra vähem, teatas Autode müügija teenindusettevõtete Eesti liit (AMTEL).

Möödunud aasta kümne kuuga võrreldes on tänavu uute sõiduautode müük langenud 2,7% võrra. Kui mullu müüdi antud perioodil kokku 18024 autot, siis tänavu on kümne kuuga müüdud Eesti turule 17535 uut sõiduautot.

Segmentide lõikes on jätkuvalt kõike populaarsemad väiksema keskklassi autod, mis moodustasid oktoobris kolmandiku kõigist müüdud autodest. Keskklassi autode turuosa oli oktoobris 16% ja väikeautodel 13%.

Kuigi kümne kuu lõikes on autoturg languses, siis nendes kolmes segmendis on müük tänavu kasvanud. Jätkuvalt on aga tänavu languses suurema keskklassi autode ja keskmiste ning suurte maasturite müük.

Uusi elektriautosid läks oktoobris kaubaks vaid üks.

Eksporti müüdi 121 uut sõiduautot.

Automarkidest oli oktoobris turuliidriks Toyota 246 müüdud sõiduautoga, järgnesid Škoda 179 ja Renault 163 autoga. Mudelite esikolmiku moodustasid Toyota Avensis 90, Nissan Qashqai 87 ja Škoda Fabia 67 autoga.

Tänavu esimesed üheksa kuud ülespoole rühkinud tarbesõidukite müük tegi oktoobris läbi väikese languse ja võrreldes möödunud aastaga müüdi tänavu 3,1% vähem.

Siiski kümne kuu kokkuvõttes püsib tarbesõidukite müük tugevalt plussis. Seda 21,3 protsendiga.

Kokku müüdi oktoobris 376 uut tarbesõidukit. Kõige paremini läksid kaubaks Peugeot'd, mida müüdi 77 tükki. Järgnesid Citroen 62 ja Volkswagen 46 tarbesõidukiga. Veokite segmendis olid oktoobris edukaimad margid Scania (23 veokit) ja MAN (13 veokit).