Parima istekoha valik on üks suur reisiloterii, teab neli aastat lennun­duses töötanud loo autor.Foto: Erakogu
Argo Kasela 29. august 2015 07:00
Vahekäigu ääres istudes väheneb lennuhirm ja avariiväljapääsu juures on pikakoivalistel ajaviiteks hea jalgu sirutada

Vahekäigu ääres istudes väheneb lennuhirm ja avariiväljapääsu juures on pikakoivalistel ajaviiteks hea jalgu sirutada

Miks tunduvad esiread paljudele reisijatele kõige ihaldusväärsemad? Alateadlikult seostuvad esiread alati privilegeeritud seisundiga, olgu see siis teatris, kontserdil või lennukis. Saksad on ju alati esiridades ja matsirahvas tagapool istunud.

Miskipärast on ka äriklassi istmed samuti ees, otse tavajumalate ehk pilootide selja taga, mis samuti sisendab kindlustunnet. Odavlennunduse võidukäigu ajastul pole aga paljudel liinidel äriklassi olemaski. Hoolimata sellest on nende reisijate näod, kes esiridades istuvad, silmanähtavalt tähtsamad. Seda eriti saabudes, sest siis saab ju esimesena välja. Võidurõõm muidugi natuke tuhmub, kui lennukile aetakse ka tagatrepp ette ning lennuki sabaosa reisijad ette jõuavad. Tihtipeale ei tea muide ka personal, kas tagatreppe kasutatakse või ei. Jätkulendudele minejatele, kel on kiire ning kes kiruvad maapõhja ebaõnne, et esimesed kohad olid juba võetud, on tagatreppide kasutamine loomulikult nagu päikesekiir Eesti suves. Millele teadagi loota ei saa.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

30. august 2015 11:56
on ikka hädad inimestel. ei kõlba üks ega teine.
Number on piletil kirjas 29. august 2015 13:51
Nendes lennukites, millega mina lennanud olen olid kohad nummerdatud ja viisaka inimesena olen ikka püüdnud piletil oleva numbriga kohale istuda .... Kirjaoskamatutega, kes numbreid ei tunne, nendega võib pealkirjas toodud küsimusega seoses probleeme tekkida ...
aga seda numbrit saadu ju ise valida! 30. august 2015 02:00
äkki oled kuulnud midagi sellest, et numbrike su piletil ongi sinu valitud eelnevalt?
mina valin ise isekohti online check-inil. ainult odavlendudega ei raatsi raha raisata - siis on jah see vaid number piletil. aga kui maksta natuke, siis saab ju ka valida.
üldiselt ma ei näe euroopa piires üldse mingit mõtet lisastressi kulutada, et "kas sain ikka parima koha". vahe pole - 2-4 tunni jooksul oled kohal.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS