Tehnika

Tele2 müüs Mail.ee Läti suurimale portaalile  (11)

Õhtuleht.ee, 30. detsember 2014 11:45
Foto: Ekraanitõmmis
Tele2 Eesti müüs Mail.ee e-posti teenuse kuuekohalise summa eest Läti suurimale veebiportaalile Inbox.lv.

Tele2 teatel toimub enam kui 400 000 tuhande konto üleminek sujuvalt ning paralleelselt suureneb klientide e-posti maht automaatselt 20 gigabaidini ning lisanduvad uued tasuta teenused.

Tele2 Eesti tegevdirektori Argo Virkebau sõnul müüs ettevõte Mail.ee, et keskenduda oma põhitegevusele – telekomiteenuste pakkumisele.

“Mobiilside on praegu väga kiiresti arenev tehnoloogiavaldkond ja meil on siin palju rohkem võimekust ja ka ärilist potentsiaali uusi teenuseid luua. Müüsime enda loodud Mail.ee ära, et seda saaks edasi arendada firma, mille jaoks on see põhitegevus,” ütles Virkebau.

Inbox.lv juhi Andris Grikise sõnul on nende platvorm Läti suurima kasutajate arvuga portaal, millega laienetakse nüüd Leedu kõrval ka Eestisse.

Mail.ee kasutajate jaoks muutub portaali välimus, kuid nii Mail.ee domeen kui kõik olemasolevad kirjad ja salasõnad jäävad samaks. Mail.ee kasutajatele avatakse lähiajal tasuta uus mobiilirakendus, foto- ja andmepank, mängud ning ka kohtamisportaal.

Tele2 käivitas 420 000 kontoga Mail.ee 13 aastat tagasi. Kohalikul kapitalil põhinev Inbox.lv on Lätis tegutsenud 15 aastat. Inbox.lv-l on Lätis miljon regulaarset kasutajat, millega nad on nii käibe kui kliendiarvu põhjal suurim kohalik veebiportaal. Inbox.lv on Leedus tegutsenud seitse aastat ja seal on portaalil 550 000 kasutajat.