Reisimine

Lennureis: ära piinle, parem naudi õhusõitu (2)

Anna-Liisa Mets, 21. detsember 2014 18:00
Kaks sõitjat käivad pileti eest välja täpselt sama suure summa, ometi saab üks mitu korda parema lennu­elamuse kui teine. Seepärast enne, kui järgmise lennupileti ostad, tee kindlaks, mis täpsemalt sind pardal ootab, soovitab majandusportaal WiseBread.

Klienditeenindus ja õnneindeks

Samal teemal

Kuigi selle põhjal on lennuettevõtteid üsna raske reastada, sest pingerida sõltub väga paljudest asjadest ja mis ühel firmal hästi, on teisel halvasti, on Briti konsultatsioonifirma Skytrax selle töö siiski ära teinud ja seitsmele lennufirmale selle põhjal viis tärni andnud.

Maksimumpunktid pälvisid jaapanlaste ANA ehk All Nippon Airways ja hiinlaste Hainan Airlines, Lõuna-Korea suuruselt teine lennufirma Asiana Airlines ja Hongkongi rahvuslennufirma Cathay Pacific Airways, ­Qatar Airways ning Malaysia Airlines ja Singapore Airlines.

Eelnimetatutega lennates võivat klient end tõesti kuningana tunda. Saamaks aimu, kui mõnusaks või piinarikkaks plaanitav lennureis kujuneda tõotab, tasub vaadata järgmisi veebikülgi:

Routehappy

www.routehappy.com

Kui oled nõudlik klient, on see sulle suurepärane lehekülg, mis hindab kõiki lennufirmasid õnnelikkuseskaala alusel. Punktid antakse istumismugavuse, meelelahutuse, Wifi, toidu, klienditeeninduse ja paljude muude asjade põhjal.

Hipmunk

www.hipmunk.com

Hipmunk on broneerimiskeskkond, mis paneb kõik lennufirmad pingeritta, võttes arvesse pileti hinda, lennu pikkust ja ümberistumiste arvu.

Momondo

www.momondo.com

Lehekülg kuvab iga liinile pakutava lennufirma ette vastavalt kas õnneliku või kurva näo. Lehekülg hindab lennuettevõtteid kümne punkti süsteemis selle põhjal, kui pikk reis on ja palju see maksab, lähtudes põhimõttest, et mida soodsam, seda parem.

SeatGuru

www.seatguru.com

See on suurepärane koht info hankimiseks pikakoivalistele ja kõigile neile, kelle põhimure lennureisi puhul on, et ruumi oleks piisavalt.

Kui oled lennu välja valinud, aitab SeatGuru valida parima ­istekoha.

AirlineEquality

www.airlineequality.com

Sellelt leheküljelt leiad infot ja hinnanguid istmete suuruse, istekohtade laiuse ja üldise teeninduse kohta eri lennufirmades. Veebilehe disain on ajale küll veidi jalgu jäänud, aga kuna seda peab Skytrax, on info kindlasti usaldusväärne.

Liigutamisruumi tahaks ka

Kui sa ei taha tunda end kui kilu karbis, eelista rahvusvaheliste lendude puhul järgmisi firmasid: Aerolineas Argentinas, Air China, Air Namibia, Air New Zealand, Avianca, Ghana International Airlines, Malaysia Airlines, Royal Jordania Airlines, Saudi Arabian Airlines ja Thai Airways.

Seevastu kitsaks kisub kindlasti, kui lendad Air France’i, British Airwaysi, Cathay Pacificu, KLM-I, Lufthansa või Qantas Airwaysiga. (Eri lennufirma istmetest tasuks põhjalikumalt lugeda reisiportaalist trip.ee – toim).

Parimat meelelahutust pakub Emirates

Mõni lennufirma lubab ka pileti hinna eest telerit vaadata, lisatasu eest filmide ja telesaadete valik laieneb. Pardal pakutav meelelahutus pole lennufirmadele kaugeltki odav ja praeguste prognooside kohaselt kulutavad nad 2030. aastal sellele juba 10 miljardit dollarit. Aga juba praegu saad mõnusalt lõõgastuda Dubai lennufirmaga Emirates reisides.

15 viimast aastat järjest on lennunduse kvaliteeti hindav Skytrax parda meelelahutuse kategoorias kuulutanud parimaks just Emiratesi.

Peale telerivaatamise saad nendel lendudel kasutada tasuta telefoni, Emiratesi Airbus A340-500 pardal saab lisatasu eest ka traadita internetti.

Lennukitoit kui sõimusõna, õnneks mitte alati

Maitsetu, et mitte öelda mõttetu – lennukitoidu üle on juba aastaid nalja heidetud, sest enamasti kipub kvaliteet olema alla igasugust arvestust. Kuid õnneks pole see reegel! Väga maitsvat kõhutäidet pakuvad näiteks Air France, Turkish Airlines, Air New Zealand, Singapore Airlines, Cathay Pacific Airways, Emirates Airline ja Etihad Airways.

Seitse firmat pakuvad tasuta traadita internetti

Taevane Wifi pole sugugi endastmõistetav – ning kui lennukompanii seda teenust siiski pakub, võib hind olla röögatu. USA lennukompaniid on kundedele pakkunud juhtmevaba interneti teenust juba mitu aastat. Lennu ajal saab Wifi vahendusel oma meile lugeda ja netis surfata mitmes Aasia osaski. Aga Euroopa on selles vallas teistest kõvasti maas. Tasuta jagavad Wifit oma lennukites vaid seitse kompaniid: JetBlue, Norwegian, Turkish Airlines, Air China, Philippine Airlines, Hong Kong Airlines ja Nok Air.