Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 17. oktoober 2014 09:33
2014. aasta kolmandas kvartalis viisid Elion ja EMT lõpule ettevõtete ühendamise Eesti Telekomi alla. Ettevõtete peamiseks kasvuvaldkonnaks on andmeside, kasvavad nii mobiilse interneti andmemahud kui lairibaühenduste arv.

Eesti Telekomi juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul oli möödunud kvartali tähtsündmuseks kahe Eesti tuntuima brändi, Elioni ja EMT ühendamine üheks uue põlvkonna telekommunikatsiooniettevõtteks. Ühendettevõttes töötab rohkem kui 2000 inimest, teatas Elion pressiteates.

Nii Elion kui EMT tõid kolmandas kvartalis turule 300Mbit/s kiirusega internetiühenduse.

Lisaks tegid ettevõtted olulisi samme sisuteenuste valdkonnas: hakati pakkuma Spotify muusikateenust ning avati nutiseadmetes ja arvutis telerivaatamiseks mõeldud minuTV testkasutajatele.

Kasvu jätkas mobiilse internet kasutajate arv, sealjuures kasvas mobiilse interneti kasutamine nii arvutis kui nutitelefonis.

Arvutis kasutatava mobiilse interneti klientide hulk kasvas möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 50%.

Mobiilse interneti mahud kasvasid mullusega võrreldes 79%, sealjuures moodustab andmesidemahust umbes kolmandiku liiklus 4G-võrgus.

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas EMT lepinguliste klientide arv 52 000 võrra.

Elioni nutiTV teenuseid kasutas 2014. aasta kolmanda kvartali lõpu seisuga ligi 165 000 pere. Elioni internetiühenduse kasutajate koguarv kolmanda kvartali lõpu seisuga on 223 000.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Huvitav 28. oktoober 2014 22:14
Tarbijakaitse amet võiks ikkagi välja tuua palju see EMT gigabait tegelikult maksab ja kui palju õhku kliendile paketiga peale surutakse. Lisaks on veel seadmed mille hinda "EI SAA" muuta.
10 aastat tagasi maksis piiramatu internet 500 krooni ehk 37 eurot. Täna EMT-st sellise hinnaga piiramatut internetti ei saa. Uudise pealkiri vōiks olla EMT on hoolimata seadmete kiiruse tõusust õppinud oma pealesurutud pakettidega klienti paremini koorima. Kui palju maksab siis üks Gb anmeid, mis nende võrgust läbi läheb?

SISUTURUNDUS