Tehnika

Tele2 katab kogu Eesti 4G-ga (11)

Toimetas Sander Silm, 7. jaanuar 2014 11:43
Foto: STANISLAV MOSHKOV
Tele2 võitis kolmanda 800 Mhz sagedusala litsentsi ning katab tänavu esimesel poolaastal 4G internetiga terve Eesti.

Tele2 Eesti juhi Argo Virkebau sõnul võitis Tele2 Tehnilise Järelvalve Ameti korraldatud oksjonil 800 Mhz sageduseloa ja katab lisaks senistele suurematele linnadele 95 protsenti territooriumist esimese poolaasta jooksul.

"Meie senine strateegia oli pakkuda linnades kõige kiiremat 4G-d ning nüüd parandame uue sageduse toel siselevi ja katame ka ülejäänud piirkonnad," ütles Virkebau meediale.

"Ehitasime mullu sadu uusi saatejaamasid ning investeerisime Eestisse miljoneid ja teeme seda ka tänavu," lisas Tele2 Eesti juht.

"Ehitasime enne oksjoni juba suure osa 800 Mhz sagedusel toimivatest saatjatest valmis. Meie uus võrk ei jää konkurentidele kuidagi alla, aga luban, et see on alati parima hinnaga," ütles Virkebau ja lisas, et Tele2 4G paketid on Eestis ainsana kiirusepiiranguta.

Lisaks 4G võrgu ehitamisele vahetab Tele2 tänavu välja kogu oma senise raadiovõrgu töökindlamate, võimsamate ja energiasäästlikemate seadmete vastu. Tele2 uuendab 2014. aastal ka oma veebikanalid ning arveformaadi lihtsamaks ja mugavamaks.

Samal teemal

26.08.2014
Ligi kolmandik EMT andmesideliikluse mahust toimub 4G võrgus
28.01.2014
EMT: nutiseadmetes annavad tänavu tooni 4G ja Windowsi operatsioonisüsteem