Reisimine

Kas seigelda omal käel või osta reisipakett?  (2)

Elo Odres , 7. jaanuar 2012 08:59
Talvisel ajal on eestlaste kaks lemmiksihtkohta India ja Tai. Näiteks reisikorraldaja Novatours pakub üheksapäevast India ringreisi hinnaga alates 2617 eurot. Firma kodulehel olev programm on põnev, kuid üheksa päeva eest küsitav hind tekitas soovi uurida, kas omal käel poleks mõttekam Indiasse reisida?

Võtan lennupiletite hinnad Delhisse 6. jaanuari lõuna paiku kolmelt eri veebiküljelt: www.lennujaam.ee, www.bookinghouse.ee ja www.lendama.ee

Samal teemal

Kuna Indiasse sõiduks on vaja viisat, mille taotlemiseks tuleb varuda vähemalt kolm nädalat, valin reisi alguseks veebruari keskpaiga ja kestuseks umbes kaks nädalat. Soodsama piletihinna nimel olen valmis reisi algus- ja lõppkuupäevi paari päeva võrra siia- või sinnapoole nihutama.

Mida pakub lennujaam.ee

Lennujaam.ee märgin ära, et soovin vaid ühe ümberistumisega lende. Odavaim on lennata Aeroflotiga läbi Moskva 9.– 27.veebruaril. Lend maksab 628, 03 eurot ja kestab 10 tundi 45 minutit. Lennuaega tasub ümberistumistega reisi puhul alati jälgida, et hinnalt soodne reisivõimalus ei tähendaks kahepäevast teekonda mitmetunniste passimistega eri lennujaamades.

Lennujaam.ee pakub teisigi arvestatavaid võimalusi. Näiteks KLMiga läbi Amsterdami 8.–23.veebruaril. Lend maksab 696,27 eurot ja kestab 13 tundi 20 minutit. Või Finnairiga 10.–26.veebruaril läbi Helsingi. Lend maksab 742,71 eurot ja kestab vaid 9 tundi 10 minutit.

Mida pakub Bookinghouse.ee?

Vaatan kõigepealt, milline oleks kiireim viis. Põhjanaabrite Flybe ja Finnair viiksid Tallinnast läbi Helsingi Delhisse 853 euro eest 9 tunni ja 10 minutiga. Seda peab süsteem ühtlasi ka parimaks pakkumiseks. Odavaima hinnaga on samuti Finnairi pakkumine.

649 euro eest jõuan kahe ümberistumisega (teine neist Oulus) 14 tunni ja 40 minutiga kohale. Võib öelda, et Finnair on nõus peale maksma, et ma korraks Oulus ära käiksin.

Jäänud on veel lendama.ee Taas on tipus Aerofloti pakkumine, põhimõtteliselt sama, mis troonis ka lennujaam.ee-s eesotsas. Kellel ei ole eelarvamusi Aerofloti suhtes, miks mitte idanaabrite teenuseid kasutada.

Selleks kasutan vana äraproovitud süsteemi www.booking.com Kuna Novatoursi reisi üks sihtkohti on Agras asuv Taj Mahal, siis võtan lahti Agra hotellid. Neid on seinast seina, 500–5000 India ruupiani ja kallimaidki. Arvestades India ruupia kurssi (1 euro eest saab 70 ruupiat), saaks fotode järgi otsustades täitsa normaalse toa kahele vaid 7 euro eest. Rajmahali neljatärnihotellis saaks kaks inimest päris luksuslikku ööbimist lubada endale 40 euro eest. Kui ma jään Indiasse kaheks nädalaks ja ööbin iga öö neljatärnihotellis Agra suguses turistilõksus, läheb see mulle ja minu kaaslasele maksma 560 eurot. Liites juurde Aerofloti piletid kahele – 1256 eurot –, maksavad piletid ja ööbimine kahele 1816 eurot. Reisikorraldaja teenuste ostmise eest peaksime kahekesi maksma 5234 eurot. Tõsi, seal sees on transport, giiditeenused ja ka osaliselt toitlustamine, kuid meie omal käel reis kestaks 5–6 päeva kauem.

Samal teemal

01.04.2017
Kuidas reisimiseks raha koguda
21.01.2017
Soodsalt reisile: vaata viimase hetke pakkumisi ja klapita kuupäevi
19.03.2016
Soodsalt reisile: kuidas leida odavaid lennupileteid ja hotelle
10.10.2015
Veahind: kui veab, saad Lõuna-Ameerikas ära käia vaid priske paarisaja euroga