SOKKIDEST MÕISTLIKUM: Pensionisääste võib hoida ka kassipildiga sokis, aga mõistlikum on investeerida kas spetsiaalsetesse fondidesse või mujale, kus raha ka intressi teenib.

Foto: Karin Jaanus
Maksim Golovatjuk, Finantsinspektsiooni fondide ja kindlustusriskide osakonna juht 15. märts 2023 13:32

Pole just väga tavapärane, et noored või koguni lapsed mõtleksid pensionipõlve peale või avaldaksid soovi enda pensioniks raha koguda. Ometi selliseid noori ja lapsi on. Noorte kogujate kasuks räägib ka aeg, sest mida varem peale hakata, seda rahakam on pensionipõli.

Lisaks varakult pensionipõlveks kogumisele on oluline ka järjekindlus – ilma selleta pole ükski rahakogumine tulemuslik. Elu on näidanud, et inflatsioon on olemas igal ajahetkel ning raha väärtus ajas langeb. Seega ei ole tark koguda või hoida raha padja all või pangakontol. Tasub uurida selliseid viise, mille abil on võimalik oma sääste turvaliselt kasvatada. Iga noor võib pensioniks koguda kas iseseisvalt või kellegi teise, näiteks vanemate abil. Iseseisvalt saab noor raha koguda kohustuslikku pensionifondi, kuna see on seotud iga isiku töötasuga, millest makstakse 2% valitud pensionifondi. Kui raha kogumisega soovivad noort aidata ka teised isikud, näiteks vanemad, siis nemad saavad seda teha läbi kolmanda samba ehk investeerides vabatahtlikku pensionifondi.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 7 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99