ELUKALLIDUS: Kui võrrelda keskmiseid elamiskulusid ja mediaanpalka Tallinnas (vasakul) ja Helsingis, siis põhjanaabrite elu on märksa soodsam.

Foto: Kollaaž (Rauno Vahtre/ÕL, Pexels)
Helen Serka-Sanchez 16. märts 2023 12:46

Eesti ja Soome toidukorvivõrdlusi on meedias küll tehtud, kuid otsa tuleks vaadata ka üldistele kuludele. Nii saab selgemalt sotti, kui kulukas on kummagi riigi pealinnas hakkama saada.

„Mulle tundub, et toidule ja elamisele kulub mõlemas riigis sarnane osa sissetulekust. Mina teen koduseid toite praktiliselt kogu aeg, aga kuna pere on suur, siis meil kulub toidule umbes 15–20% sissetulekust,“ ütleb kolmelapselise pere ema Sirli, kes pendelrändab kahe riigi vahel. Soome kõrgemaid hindu kompenseerib ka kõrgem palk. Kuna pere pendeldab pidevalt üle lahe, on kummagi riigi soodsamaid toidukaupu teisele poole ikka kaasa ostetud. „Ostsin kohvi, juustu ja värsket köögivilja Soomest kaasa Eestisse. Samas Eestist tõin toorest kanafileed ja muid seesuguseid lihaprodukte. Nüüd enam pole sellist vahet märganud,“ räägib ta hinnavahe vähenemisest viimase umbes aastaga.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 7 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99