PANGAJOOKS: Swedbanki pangaautomaat Lasnamäel ajal, kui lätlaste eeskujul tegid oma kontod tühjaks ka mõned eestlased. 11. detsembril 2011. aastal tühjendasid Twitteris leviva kuulujutu tõttu Lätis oma pangakontod SEBi ja Swedbanki kliendid.Foto: TEET MALSROOS
Mariliis Pinn 14. märts 2023 12:36

USAs läks põhja 40aastase ajalooga idufirmade finantseerimisega tegelev Silicon Valley Bank (SVB). Kaos algas 8. märtsi hilisõhtul, kui SVB teatas 2,25 miljardit dollari kogumisest oma bilansi tugevdamiseks. Järgnes pangas raha hoidnud riskikapitalistide ja idufirmade hüsteeria.  Kliendid võtsid järgmise päeva lõpuks välja 42 miljardi dollari väärtuses hoiuseid ja pank varises kokku.

Panga aktsia kukkus  ja tõmbas kaasa ka teiste pankade aktsiaid. Finantsturu regulaatorid sekkusid, peatasid aktsiatega kauplemise ja võtsid panga juhtimise üle. Ühtlasi makstakse tagasi kõigi hoiustajate raha. Juba esmaspäeval said hoiustajad ligipääsu tagatud hoiustele ehk kuni 250 000 USA dollarile. Föderaalne hoiuste kindlustamise korporatsioon müüb nüüd ilmselt panga vara teistele pankadele maha ja kasutab saadud tulu nendele hoiustajatele maksmiseks, kelle raha kindlustus ei kata.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 7 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99