MELISSANI KOOBASJÄRV: Neli tuhat aastat tagasi varises sisse koopa kuppel, tänu millele koopasse tungivad päikesekiired annavad maa-alusele järvele õrna türkiissinise tooni. Vesi on kristallselge, mistõttu on näha ka kõige väiksemad järvepõhja detailid. Vee temperatuur on aasta ringi 15 kraadi, kuid talvel tõuseb vesi meetri võrra.

Foto: Marta Reede
Jaanus Kulli 7. oktoober 2022 15:03

Kes siis Korfu saart ei teaks! Gerald Durelli teos „Minu pere ja muud loomad“ on kõigil kodus. Ja kel raamaturiiulit pole, siis mõne aasta eest jooksis teles ülimenukas peresari „Durrellid“. Kuid Korfust ligikaudu 250 kilomeetrit lõunasse jääva saare Kefalonia nime kuuldes kergitavad paljud kulme.

Tõsi, ka Kefalonia (eesti keeles oleks õiged ka nimekirjutused Kefalloniá ja Kefallinia) on saanud kaante vahele. Meil on ilmunud Louis de Bernièresi romaan „Kapten Corelli mandoliin”, mille tegevus toimub teise maailmasõja ja selle järgsetel aastatel Kefalonia saarel ning raamatu ainetel on vändatud ka samanimeline film Nicolas Cage´iga peaosas. Ja Korfust on Kefalonia peaaegu paarisaja ruutkilomeetri võrra suurem. (Kuigi näiteks Hiiumaast samavõrra väiksem.)

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99