Foto: Pexels
Urve Vilk 7. september 2022 08:43

Töötan juba paar aastat kodus. Sügisest tahaksin tagasi kontorisse minna, aga minu töökohta seal enam polegi. Kas mul on õigus seda tagasi nõuda?

Kaugtöö kokkuleppe sõlmimisel tasuks tööinspektsiooni juhtiva nõustamisjuristi Vladimir Logatševi sõnul eelistada kirjalikku vormi: leppida see kokku töölepingus või näiteks e-kirjavahetuses. Täpsemad kaugtöö tingimused võivad olla kirjas ka ettevõtte töökorralduse reeglites või kollektiivlepingus. Kirjaliku kaugtöökokkuleppe puudumisel eeldab töölepingu seadus, et töötaja täidab tööülesandeid tööandja ettevõttes (TLS § 6 lg 9).

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99