Foto: Pexels
Ohtuleht.ee 3. september 2022 10:45

Luminori klienditeenuste juhi Kaspar Korki sõnul tekitasid pikalt kehtinud negatiivsed intressimäärad pangalaenuga inimestes illusiooni, et euribor ei tõusegi enam üle nulli. Nüüd oleme aga olukorras, kus euribori tõus mõjutab üha enam inimeste igakuist eelarvet, ning intressimääraga seotud summad võivad lähitulevikus veel tõusta.

„Väga oluline on jälgida, kuidas majanduslik pilt muutuma hakkab ning millises suunas trendid liiguvad. Kui 100 000 euro suuruse laenu puhul tõuseb euribor ühe protsendi peale, tähendab see umbes 50 eurot täiendavat kulu kuus. Seevastu nelja protsendi puhul oleks see juba märkimisväärsem ehk 200 eurot. Sellised stsenaariumid tuleks kindlasti laenu võttes või seda juba omades läbi mõelda,“ rõhutab Kork.

Kuna intressimäära tõus võib paljude inimeste hakkamasaamise surve alla panna, tuleks Korki sõnul võimalusel üle vaadata kõik kohustused ning mõelda, kas kuskilt on võimalik raha säästa. Ka pangad on otsimas võimalusi, et euribori kasvu valguses inimestes kindlustunnet tõsta.