MÕTLE SELGELT: Investeerimisportfelli valguses aitab kriisidest edukalt läbi selge investeerimiseesmärgi olemasolu ja hajutatus.Foto: Pexels
Mariliis Pinn 26. juuli 2022 12:00

Majanduses on ikka kriise – kui üks veel käes pole, siis ennustatakse selle peatset saabumist, sest inflatsioon on ületanud Eestis juba 20% piiri, Ukraina sõda on segi paisanud tarneahelad ja energiakriis puudutab meid kõiki. Milline strateegia on aga parim, et valida oma portfelli kriisikindlad aktsiad? On need üldse olemas? Ja kui on, siis kuidas neid tuvastada ja ka rasketel aegadel võimalikult palju teenida?

Finantsteemalise veebiportaali Eksponent.ee toimetaja Marcus Keller ütleb, et 100% kriisikindlaid aktsiaid ei ole olemas, kuid inimesed peaksid eelkõige küsima, kas aktsia hinda mõjutab ainult hetkeolukord, ja lähtuma rohkem ettevõtte üldisest tegevusest ning majandusnäitajatest. „Fakt on, et suurem osa ettevõtetest kaotab kriisi ajal käivet, kuid enamikul on lihtne sellest olukorrast välja tulla,“ selgitab ta. Ülehinnatud ettevõtted, kelle majandustegevus pole võib-olla ka varem kõige edukam olnud, võivad rohkem kannatada, ja sestap pole nendesse investeerimine niivõrd mõistlik.

„Ühte aktsiat, mis igas kriisis vastu peaks või millel läheks igas kriisis hästi, ei ole olemas,“ on nõus ka Mikroinvestor.ee blogija Marin Vallikivi, „sest kõik kriisid on erinevad.“

Vallikivi sõnul on parim strateegia jätkata oma pikaajalise strateegiaga ehk toimetada rahulikult edasi. Ostad regulaarselt neid aktsiaid, millesse pikaajaliselt usud.

Lisaks peaks esitama endale ka kontrolliküsimusi, mis võiksid näiteks olla:

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad