Tarbija

VÕTAB ISU ÄRA: miks tanklakohvi hind aina kõrgemale rallib? Kuidas jook soodsamalt kätte saada? (16)

LISA KOMMENTAAR

Paul 6. juuni 2022 15:09
See toorme kallinemise jutt on samast ooperist kütuse hindade seletusega. Miks on coopi poes kohv ,sama mahu juures 1,9 eurot ja tanklas 2,45? Kas poodidele antakse tooraine poolmuidu?
Oeh 4. juuni 2022 12:15
Niikaua kui on ostjaid, saab hinda tõsta. Üldjuhul kui on raha autot osta, on raha ka selle kohvi jaoks.
Marko 3. juuni 2022 22:18
Tooraine hind topsis on hinnanguliselt paar protsenti lõpphinnast. Mitu tassi kohvi saab poolekilosest pakist? Kui palju maksab lusikatäis piima? Kui palju energiat võtab 300g vee keemaajamine? Kas teenindaja saab 3Keuri palka? Siit saate ise edasi mõelda ja arvutada.
Marko 3. juuni 2022 22:23
Ei ole kohustust seda putka-kohvi juua!
Marko 3. juuni 2022 22:40
Loomulikult ei ole ja ma ei ostagi, sest 10+ kordne juurdehindlus ei meeldi üldse. Kas koopiamarko sai ikka mu kirjutisest aru? Ilmselt ei saanud.
Urmas 3. juuni 2022 19:03
"Näiteks Olerex investeeris möödunud aastal kaks miljonit eurot uutesse kohvimasinatesse." Miks tanklad ei tegutse autokütuse parema müümise nimel? Selmet osta kohvimasinaid ja üleval pidada kohvi ja burksi, kahe/kolmeraudsete/kebabi müüjaid, oleks võinud pigem palgata teenidajaid, kes aitaks kütust autosse sisse lasta. Endal on küll savi, kuid kui mõni pepsim lõhnastatud preili läheb teatrisse ja peab teepeal tankima, siis need geelküünestatud sõrmekesed haisevad pärast bensiini või diisli järgi. Kas tanklas keegi käib tankimispüstoleid desifintseerimas peale igat kasutamist? Ei usu.
Ss 3. juuni 2022 12:56
Jumal küll tee kodus kohv.
kallase hinnahüpe 3. juuni 2022 12:41
Eesti tanklates maksab kohvi samapalju kui Helsingis Esplanadil. Kvaliteedi osas meil arenguruumi jätkub.
Naljanumber 3. juuni 2022 12:21
Miks tibidel peab kärss kogu aeg leos olema? Ei suudeta enam ühtegi liigutust eha, kui midagi ei sööda või jooda.
siin me nüüd siis oleme 3. juuni 2022 11:35
Soodsaid ja tasuta asju ei ole olemas, aga osa poliitikuid arvavad siiski teisiti

teeme aga panuseid 3. juuni 2022 11:31
See ongi hoolitsus inimese eest. Eestis hoolitsetakse ka riigi eest hästi.
rallidest 3. juuni 2022 10:59
Miks ja miks? Sest see on kapitalism---inimesest mittehoolimine, hoolimine ainult rahast! Kus aga inimene rohkem kõnnib ja kuhu tal asja on---maksku!
Arno Jaago 3. juuni 2022 10:47
Sageli on nii, et kui inimene ühe sõltuvuse maha jätab, siis asendab ta selle teise sõltuvusega. Ka kohvi on tugev sõltuvusaine kofeiini näol, millest pole päris lihtne loobuda, kuigi lihtsam kui nikotiinist ja mõjutavad need kõik inimese mõtlemistehnoloogiat. 9 kuud tagasi loobusin kõigest, ka colad, energia joogid, must tee ja roheline tee ning pepsist, kõigist sellistest psühhotroopidest ja te ei kujuta ette kui hea see kõik on. Tunnen end nagu lapsed, kes selliseid asju ei ole veel tarvitama hakanud. Protsessor on vaba lisakoormustest sõltuvusi teenindamast. Meeleolu ja tunnetus koos julgusegaOnKasvanudTublisti
Arno Jaago 3. juuni 2022 11:00
Jah ma jäängi seda teemat korrutama kui katkine grammofoni plaat, et kuidas kõigis maailma probleemides on süüdi ka kõik erinevad psühhotroopsed joovastavad ained. Kõik need ained mis kujunevad sõltuvusteks, röövivad inimeste tähelepanu palju vajalikemalt ja olulisematelt asjadelt. Sageli moonutavad need ka inimese tunnetusi, mõtlemist ja julgust. Nendest kõigist nähtustest on välja kasvanud ka see nähtus, et sageli vajavadki inimesed siis julguse ja loomulikkuse aktiveerimiseks uut annust ja siis on tegu tavaliselt kangemate preparaatidega, milleks on alkohol või muud ained. Nii ollakse nihkesPärisLoomulikkusestJaReaalsusest
kõverkaeltest 3. juuni 2022 12:09
Hullem kõigist sõltuvustest on arvutisõltuvus---inimene lihtsalt "kustub" reaalsusest ära...
Arno 3. juuni 2022 12:47
Arvuti ja internet on nagu seene niidistik mis inimesi omavahel ühendab, kui oleks see rohkem vaba ja facebook ideoloogilist steriliseerimist ei korraldaks, siis oleks kõik veel rohkem hästi. Igasugune vabaduste piiramine viib taandarengutesse. Lihtne näide P-korea, Venemaa jne. Igasuguste vabaduste piiramine sünnitab vägivalda, ka seksuaalse vabaduse piirangud on tugeva sarnase kõrvalmõjuga.