MÕTLE HOOLIKALT: Enne kui hakkad midagi järelmaksuga ostma, mõtle tõsiselt, kas oled valmis ka kogu summa tagasi maksma: tihti pead ostetud toote eest tasuma lausa mitusada eurot rohkem kui see kohe välja ostes.Foto: Pexels
Mariliis Pinn 13. mai 2022 18:00

Vaene olemine on kohati uskumatult kulukas. Näiteks kui miinimumpalka teenival inimesel läheb katki külmkapp ja tal ei ole meelerahufondi, milles on säästud ootamatute kulutuste finantseerimiseks, siis on tal suurepärane võimalus 339,99-eurose külmiku eest maksta kokku 577,88 eurot ehk 70% rohkem.

Kuigi ilmselt leiab ka odavamaid seadmeid, siis hilisõhtul e-poodidest uut külmikut otsides jääb silma üks 339,99 eurot maksev külmik. Segadusse ajab ostukorvis olev info, et järelmaksu kogumaks on 359,89 eurot. E-kratid tegutsevad usinalt, küsides sinu nõusolekul maksuametist kell kolm öösel infot – nii sõlmi järelmaksuleping kasvõi kohe. Elektroonilised kanalid on avatud 24/7. Hommikul asja uurides saab selgeks, et 0-eurone sissemakse ja muud soodsad lubadused on tehtud ilmselt selleks, et sa jumala eest aru ei saaks, kui palju selle külmiku eest tegelikult kokku maksad.