KALLIS KRAAM: Hinnad aina tõusevad ja tarbijal ei jää üle muud, kui sellega kohaneda.Foto: Vida Press
Mariliis Pinn 22. aprill 2022 15:30

Inflatsioonist räägitakse viimasel ajal ebaloomulikult palju. See on kõrge, isegi väga kõrge. Mida see tähendab ja kuidas see meid mõjutab? Kuidas käituda, kui inflatsioon tõuseb kõrgustesse?

Viimased prognoosid näitavad, et sel aastal tõuseb Eesti hinnatase üle 10% ning viimaste kümnendite keerulisim geopoliitiline olukord ei anna põhjust eeldada, et lähimal ajal toimuks tagasilangus endise hinnataseme lähedusse. „Tasub tähele panna, et isegi kui prognoosid näitavad järgmisteks aastateks inflatsiooni märkimisväärset raugemist, juhtub see varem arvatust kõrgema hinnataseme juures,“ tõdeb Eesti Panga prognoositiimi juht Rasmus Kattai. Muutusega hinnatasemega tuleb lihtsalt kohaneda.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Paul 23. aprill 2022 14:46
Kui suured karvupidi kokku lähevad ja üks nendest kaotama hakkab, siis on mitmeks tuhandeks aastaks kõik asjad olematu hinnaga.
Kohaneja 23. aprill 2022 07:43
Juba kohanen. Nüüd ostan kõike tüki kaupa. Kaks õuna, 6 kartulit ...... jne. Osad jätan üldse ostmata, kuna need ei olnud nii vajalikud ostud või olid emotsioonidest tingitud. Toidud valmistan ise, võimalikult lihtsatest komponentidest ja koguseliselt mitmeks päevaks. Kõike saab parasjagu ja raisku ei lähe midagi. Õnneks ei ole pere toidu suhtes valiv ja on valmistoidust loobumisvõimeline. Kui varem käisin toidupoes igapäevaselt, siis nüüd piisab paarist korrast nädalas. Suvel kasvatan ise ka midagi kasvuhoones ja siis on poodi veelgi vähem asja. Eks nüüd peavad kauplused ka hakkama kohanema.
Võta parem jalad alla (kui invaliid pole?) 26. aprill 2022 09:54
...ja pane kartul mulda ja too varusid maakodu keldrist. Poest tükikaupa osta või seni mugavustega korteris Wolt'i oodata, pole perspektiivne.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS