AJUTINE KODU: Kuna majutusvõimalusi napib, siis on Ukraina sõjapõgenikud paigutatud elama ka Tallinki laevale Isabelle, mis seisab Tallinna sadamas.

Foto: Martin Ahven
Helen Serka-Sanchez 12. aprill 2022 10:30

Alates sõja algusest Ukrainas on Eestisse jõudnud üle 29 000 sõjapõgeniku. Sisseelamine on läinud üsnagi üle kivide ja kändude, sest sellises situatsioonis pole Eesti riik kunagi varem olnud. Selge on see, et paljud ukrainlased valmistuvad jääma siia pikemaks ajaks, kuid selleks on vaja tööd ja elukohta.

Tatjana jõudis oma kolme lapsega Eestisse 4. märtsil. Kuigi perel olid asjad juba enne põgenemist valmis pakitud, siis tuli ärasõit ikkagi ootamatult. „Arvasime, et sõjategevus võib hakata aprillis või juunist. Sõbrad andsid lahkumiseks väikese auto, kuhu mahtusid ära vaid mu lapsed. Minu vanemad ja õde jäid Harkivisse. Kui jõudsime peale viit ööpäeva sõitmist üle Poola piiri ja sõitsime bussiga Varssavisse, siis tundsin, et olen õnnelik. Minu lapsed on terved ja minuga koos on ka mu mees. See sõda õpetab olema paindlik ja leppima sellega, mis on,“ leiab praegu sotsiaalkorteris elav Tatjana.

Ta väljendab tänulikkust ja on üllatunud siinsest vastuvõtust. Praegu on Tatjana oma pere jaoks saanud kõik läbi vabatahtlike, ent ta ütleb, et nad pole tulnud siia puhkama.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad