Urmas SõõrumaaFoto: Erki Pärnaku
Mariliis Pinn 8. aprill 2022 22:30

6. aprillil pani US Real Estate nurgakivi Park Tondi elu- ja ärikvartali esimesele büroohoonele Tallinnas aadressil Tammsaare 56, ajalooliste Tondi kasarmute kõrval. Aastaks 2024 lisandub kvartalisse 28 000 ruutmeetrit elu- ja büroopindasid.

„Praegustel keerulistel aegadel on oluline luua keskkonnateadlikult uusi arendusi ning eriti südamelähedane on mul seda teha Tondil, kus juba 1995. aastal renoveerisime ajaloolised Tondi kasarmud büroohooneks,“ ütles US Investi nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa. „Lisanduvate büroohoonetega moodustub terviklik Park Tondi kvartal, mis asub kenas asukohas ja on ümbritsetud heade naabritega.“

Tammsaare 56 asuv liginullenergiaga uue ajastu büroohoone eristub läbimõeldud ruumilahenduste ning liikumisharjumusi soosivate võimaluste poolest. Parkimine on suuremas osas hoone maa-alusel korrusel, sealsamas on kinnine jalgrattaparkla koos riietus- ja pesemisvõimalustega. Kõik büroopinnad saavad rõdu ning hoone katusekorrusele ehitatakse terrass, kust avaneb vaade Forus spordikeskuse Tondi tenniseväljakutele. Büroohoone valmib 2023. aasta alguses.