Foto: Istockphoto
Urve Vilk 6. aprill 2022 12:25

Enam ei pea jääma vanaduspuhkusele siis, kui pensioniiga on saabunud, seda saab teha ka varem või hiljem. Mullu jõustunud personaalne pensionikava soovib anda inimestele rohkem võimalusi oma pensipõlve mõjutamiseks.

Ühtlasi tähendab see ennetähtaegse ehk rahvakeeli eelpensioni asendumist paindlikuga. Paindlik vanaduspension on alates 2021. aastast kehtima hakanud uus pensioniliik, mis vahetab järgnevatel aastatel välja senise ennetähtaegse ja edasilükatud vanaduspensioni.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

kõigepealt 7. aprill 2022 08:41
võiks töötatud aastad minna kirja aasta-aastaga mitte käid 2-3 aastat tööl ja kirja saad ühe aasta.Kõik ei saa keskmist palka. mõni saab ainult 6-700 eurot,tööd teeb aga mitme inimese eest.Mingit võrdsust ei ole siin riigis ollagi.
v 7. aprill 2022 04:57
Kui tööpension oleks päritav siis võiks jah töötada kui jaksad elu lõpuni kasvõi ilma pensionita Aga pole ja seega seda edasi lükkata pole mõtekas kuna jääd üldse ilma või saad kes teab palju aastaid või kuusid.Sõna otseses mõttes jätta riigile või pensionametile raha ilma eest millest pensioni maks makstud vastavalt palgale.Saaks või selle mis maksnud oled tööga igakuiselt siis pärandada ilma selle osata mis riik juurde paneb.Aga ei.
Teeline 24. aprill 2022 18:16
Kui pension oleks 500 € kuus, siis viieks aastaks edasilükkamise puhul jõuaks plussi 15 aasta pärast. Viie aastaga jääb ju saamata 30 000+ €.Aga sellest kusagil ei räägita, nagu ka sellest, et riigi poolt II sambasse pandud raha võetakse I sambast tagasi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS