Finantsekspert Kadri Mäsak.

Foto: Erakogu
Kadri Mäsak 2. aprill 2022 16:03

II pensionisammas on tööl käivale inimesele hea võimalus tagada pensionipõlveks veidigi parem elustandard kui riiklik pension seda pakkuda suudab. Samas võib praeguse poliitilise olukorra ja börsil toimuva taustal tekkida kiusatus see raha hoopis välja võtta. Kas kindlam oleks sääste sukasääres hoida?

Enamikul II sambasse raha kogujatel on pensionini veel tükk aega. Isegi kui tänane olukord maailmas on mõjutanud ajutiselt teie pensionisamba tootlust negatiivselt, siis pikaajaliselt ei ole see tähtis. Pikema perioodi peale kõikumised keskmistuvad välja ja ajalugu näitab, et keskmiselt pikaajaline ja regulaarne investeerimine toob teenitud kasumi. Seega, iga kõikumise peale ei tasu pikaajalist investeeringut katkestada, mis kehtib ka II pensionisamba kohta.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Juku 29. märts 2022 16:39
Kui täna juba isegi USA president räägib, et maailmas (nii USAs kui Euroopas) tekib toidupuudus, kütuse hindasid prognoositakse 2,5 eurot liiter aasta lõpuks, Saksamaa prognoosil võib leivapäts maksta 10 eurot selle aasta sees veel, siis tundub selline II samba promomine nagu mingi sisuturunduse artikkel kuldmune munevast hanest, kes kõiki ohtusid arvesse võttes viib meid turvalisse kuldsesse tulevikku. Kui Eesti Pank ei suuda isegi aastast inflatsiooni ette prognoosida praegu, siis kuidas II samba prognoosid nii lillelised on? Kellele seda muinasjuttu vestetakse?

SISUTURUNDUS