Kunstioksjonite korraldaja ja galerist Reigo Kuivjõgi.

Foto: Kollaaž (erakogu/ÕL)
Helen Serka-Sanchez 10. märts 2022 16:10

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcast’is „Börsisupp“ on külas kunstioksjonite korraldaja ja galerist Reigo Kuivjõgi. Saates saab purustatud nii mõnigi müüt, mida kunstimaailmas arvatakse kehtivat.

Eesti kunstiturg on küll näidanud viimasel kahel aastal elavnemise märke, kuid Reigo sõnul on Eesti inimeste kunstitarbimise harjumus väga madal. Seda põhjustel, et praegune kunstiostu eas põlvkond pole pikalt elanud mõõdukas jõukuses ja nõukogude ajal ei olnud kombeks kunstiteoseid kodus eksponeerida.

Täna peab Reigo kunsti taskukohaseks kõigile. See, et kunsti ostmiseks peab olema palju raha, on tema sõnul müüt. Hea kunstiteose, mis on tunnustatud kunstniku tehtud, võib saada ka 100, 200 euro eest. Rahapuuduse taha kunsti ostmine kindlasti ei jää, pigem on seal muud põhjused. „Ei ole väga harvad juhtumid, kui keegi ostab endale näiteks 4000 eurot maksva külmkapi. Ilmselgelt saaks 2000 euro eest pea samaväärse ning ülejäänud 2000 eest saaks osta väga kõrgetasemelise kunstiteose. Aga see ei ole täna veel selline juurdunud mõtteviis või alternatiiv, mida kaalutakse,“ leiab Reigo.

Investeerimise märki ei taha Art&Tonicu galerii omanik aga kindlasti kunstile külge panna. Kunst olgu eelkõige ikkagi nautimiseks! Kuigi Reigol endal on 20 aasta jooksul tekkinud päris suur kunstikogu, siis kunstikogujaks ta ennast nimetada ei taha. Pigem peab ta end kunstisõltlaseks, kelle sissetulekust liiga suur osa läheb kunsti ostmisele.

Saatejuht on Helen Serka-Sanchez.

Head kuulamist!