Kadri Mäsak

Foto: Erakogu
Kadri Mäsak 15. jaanuar 2022 18:00

Minu käest on väga palju küsitud, et mida tähendab finantsvabadus ja kust see vabaduse piir siis jookseb. Erinevad inimesed võivad vastata sellele küsimusele erinevalt. Minu jaoks on finantsvabadus võimalus hommikul ärgates omal valikul otsustada, mida ma täna soovin teha.

Inimesed võivad oma finantsilise vabaduse janutunnet erinevalt sõnastada ja tajuda. Kindel on, et raha eest me ei saa osta tõelist armastust, sõprust, püsivat õnnetunnet. Ükski emotsioon ei ole lõputult püsima jääv, seega see ootus oleks nagunii vale. Samas majanduslikes raskustes olles on elu poolt visatud katsumusi oluliselt raskem ületada, kui teha seda sama majanduslikult kindlustatuna.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Jah 16. jaanuar 2022 05:01
Finantsilist vabadust pole olemas. On olemas sisemine vabadus ja see ei sõltub sellest, kas on raha või ei ole. Kui pole sisemist vabadust, võib raha olla niipalju kui tahes, vara olla niipalju kui tahes, vabadust ikka pole. Maailm on hetkel nii ebastabiilne, et mitte keegi ei tea, mis saab homme. Kas elektrit üldse saab kasutada ( kosmiline päikesetorm näiteks võtab elektri ära) ja kui ei saa, mida annab see teadmine, et on raha elektri eest tasuda. Tõsi vaba aega on siis kohe kindlasti palju. Aga see ei sõltub jälle raha hulgast. Praegusel ajal sellised soovitused võrduvad depressiooniga.

SISUTURUNDUS