Foto: Envato Elements
Liina Metsküla 28. veebruar 2022 06:00

Karjäärinõustaja Tuuli Mekk toonitab, et töövestlusele minnes tuleb esmalt enda jaoks selgeks teha, kuhu lähed. Kuidas organisatsioon toimib, millega tegeletakse ning millised oleksid sinu tulevased tööülesanded?

„Kuna enamikele ametikohtadele kandideerimiseks on vaja kirjutada motivatsioonikiri, siis võiks enne töövestlust selle uuesti üle lugeda. Tähtis on mäletada, mida kirjutasid ja seda kirglikult jagada. Kehakeelest paistab hästi läbi, kas inimene põhimõtteliselt loeb teksti maha või usub seda. Tööandjale tuleb teha selgeks, miks ma tahan ettevõttesse tööle minna – ja loomulikult peab läbi kumama ka enda arenguvõimalus,“ räägib Mekk.

Ta ei soovita näidata igas vajalikus aspektis absoluutset sobivust, sest see võib hoopis kahjuks tulla. „Targad juhid võtavad tööle need inimesed, kellel täna kõiki oskuseid ei ole, aga kes saavad selles töös edasi areneda. Kui sobitud kohe sada protsenti soovitud tööle, siis tark juht teab, et sul hakkab varsti igav. Inimene tahab ju areneda. Kui see ei ole võimalik, siis tema energiatase pigem langeb ning ta ei tee oma tööd enam hästi.“

Riietus ja väljanägemine olgu töövestlusel korrektne ja viisakas.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

kui vestlust 19. märts 2022 11:22
viib läbi meesülemus, siis on kõige olulisem sexikalt riietuda :).
nipitiri 15. märts 2022 13:14
Töötukassa lehel on töökuulutused ühed parajad pudrud ja kapsad. Ükskõik, mis kuulutuse ma lahti võtan, on mingid imelikud laused kokku miksitud, millel pole mitte mingisugust seost, nii palju vigu on sees, isegi selles kuulutuses olid vead sees, kus NÕUTI eesti keelt?! Ma ei saa aru, kes neid kirjutab, kas tõesti on nii kiire, et seda üldse üle ei vaadata? Töötukassa enda lehel on kirjutatud KEEL - e asemel KIIL ... kuhu me jõuame sedasi? Aga, see kes otsib tööd, temale on esitatud igasugu hüper nõudmisi, kuid tagasiside andmine on alla igasuguse arvestuse. See näitab nii mõndagi tööandjast.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS