Inimesed

EESTI KUNSTISENSATSIOON? Marju Karini kollektsiooni lisandus haruldane aare: „Selle autori teoseid on peale minu veel ainult kahel väga prominentsel kunstikogujal.“ (1)

Helen Serka-Sanchez, 16. detsember 2021 08:03
Foto: Martin Ahven

Marju Karinit teatakse enamasti kui omanimeliste ilukliinikute omanikku. Vähem on meedias olnud juttu tema juba üsnagi hinnaliseks kujunenud kunstikogust, kus leidub mitmete nimekate kunstnike teoseid. „Wiiralt, Arrak, Okas, Köler,“ nimetab ta neist mõned.

Päris teadlikult ja tõsisemalt hakkas Marju Karin kunsti ostma neli-viis aastat tagasi. Enne seda oli ta lihtsalt ostnud mõne teose teistelt kunstihuvilistelt. Nüüd osaleb Marju ka galeriioksjonitel, kui kataloogist midagi meeldivat silma jääb. „Olen üsna spontaanne kunstiostja ja ostan seda, mis mulle meeldib,“ kirjeldab Marju oma valikukriteeriumit, mille järgi taiesed tema kogusse jõuavad. „Kui sa kunsti vaatad, siis palju sa sellest päriselt taipad? Mina ei taipa kõike ja seda polegi vaja. Kui näed ilusat meest ja keegi küsib, mis sind tema puhul tõmbab, siis ei olegi seal mingit kindlat põhjust. Ei peagi väga süvenema, et miks midagi just meeldib. Tunne peab õige olema! Nii peab elus olema kõigega - meeste, kunsti, pidude, inimeste ja sõpradega,“ lisab ta elutargalt.

Samal teemal

18.11.2021
REKORD! Rootsis müüdi kaks Konrad Mägi maali ulmeliste hindadega
10.08.2021
NULLTEADMISTEGA MILJONÄRIKS?! Marju Karin pani mängu 12 500 eurot: alati võib rahast ilma jääda