Rahanutikus

RAHAGA SÕBRAKS | Kadri Mäsak kirjutab, kes on rikas ja kes vaene: „Rahajääk kontol pole parim rikkuse mõõdupuu!“ 

Kadri Mäsak, 20. november 2021 18:11

Millal viimati arvutasid sa kokku oma tõelise varade seisu – kas selle tulemuseks tuli kena pluss või hoopis hoiatav miinus? „Ekslikult arvavad paljud, et rahajääk kontol ongi parim rikkuse mõõdupuu. Ei ole!” kirjutab Kadri Mäsak ja soovitab oma rahaasju hakata vaatama uue pilguga.

Enamik eestlasi seostab korras rahaasju sellega, et nad kord kuus vaatavad oma tulud ja kulud üle, heal juhul jälgivad eelarves püsimist. Alustuseks on see väga hea, aga tegelikus tervikpildis on see vaid nn pool rehkendusest. Tootsile lubas õpetajahärra piirduda ka poolega, aga tegelikult enamik inimesi on võimelised ikka ka rehkenduse lõpuni tegema. Eriti kui ülejäänud pool analüüsist annab meile tervikliku vaate enda finantsseisust.

Samal teemal

13.10.2021
RAHAGA SÕBRAKS | Kadri Mäsak: „Päris maailmas asjad nii ei toimi! Praegusel kujul õpilaslaadad rahatarkust lastele ei õpeta – pigem tekitavad need rohkem kahju kui kasu.“
19.09.2021
RAHAGA SÕBRAKS | Rahatarkuse ekspert Kadri Mäsak annab nõu: kuidas anda lapsele taskuraha nii, et temast laristajat ei saaks?