Inimesed

Artikkel ilmus ajakirja Nipiraamat 2021. aasta septembrinumbris. 

NIPIRAAMATU KAANELUGU | Teleajakirjanik Kadi Jaanisoo-Kuld: „Iga inimese ülesanne on olla õnnelik, siis pole ka nii palju kiuslikkust.“ (1)

Helen Serka-Sanchez, 1. september 2021 07:00
Alati abivalmis: „Olen tõesti suur tegutseja: kui tekib kahtlus, et mõnel sõbral, tuttaval või naabrilapselgi on midagi juhtunud, uurin alati, kas on abi vaja. Kõige ebainimlikum on see, kui tead, et kellelgi on mõni mure või probleem, ja sa ei tee sellest välja,“ leiab Kadi.Foto: Stanislav Moshkov

Juba pikalt teleekraanil tegutsenud Kadi Jaanisoo-Kuld on silma jäänud teemadega, mille keskmes on inimesed oma suuremate ja väiksemate muredega. „Mulle tundub, et õiglus- ja kaastunne on minus keskmisest tugevamalt arenenud. Tundsin ise lapsepõlves vajadust, et minu muresid märgataks. Kuna seda ei juhtunud, lubasin, et sekkun alati, kui minu kohalolekust võiks tolku olla,“ mainib ta üht olulist asja, mis on teda mõjutanud.

Inimhinge keerdkäikude vastu on Kadi alati huvi tundnud, sest inimene on ju nii huvitav olevus. Isegi kui kõik inimesed ei pruugi meeldida, võib igaühe maailmavaates midagi põnevat leida. „Töö teleajakirjanikuna on võimaldanud mul arendada mõistmist. Inimesi on igasuguseid ja teinekord võib lausa suu lahti kukkuda, kui keegi mõne ootamatu ja arusaamatu mõtte välja käib. Vot sellistel hetkedel on põnev mõelda, et miks ja kuidas on talle just need seisukohad külge jäänud,“ selgitab saatejuht, miks ta hukkamõistuga ei kiirusta. Naine leiab südikalt, et meie ühiskonnas oleks vaja rohkem tolerantsust ja vabadust olla erinev. Nii on ta ka teleekraanile toonud erinevaid lugusid, mis võiks vaataja veidi teistsugustel teemadel mõtisklema panna.

Septembris taas kooli

Samal teemal

03.09.2021
Saatejuht Kadi Jaanisoo-Kuld: otsustasin viimasel hetkel, et ei astu lavakasse
02.08.2021
Multitalendist jalgpallikohtunik Anni Rahula: „Olen väga õnnelik inimene! Mul on töö, mida ma tõesti tahan väga teha, ja hobid, mida tohutult naudin.“
02.04.2021
NIPIRAAMATU KAANELUGU | Terapeut Katrin Saali Saul: „Keskeakriis on parim aeg, et oma elu korda teha!“
30.11.2020
NIPIRAAMATU KAANELUGU | Suhtenõustaja Tiina Tiitus: „Ütlesin mõttes välja, et tahan õnnelikku suhet, ja selle ma sain!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee