Reisimine

NAIIVSETEL NAHK ÜLE KÕRVADE: milliseid võltsinguid pakutakse turistidele ja kuidas end tüssamise eest kaitsta (1)

Allan Espenberg, 27. august 2021 17:14
Foto: Kollaaž, pildid Vida Press

Arvatavasti on võimalik igas maailma nurgas turiste nöörida, müües neile kahtlase kvaliteediga esemeid või võltsitud suveniire. Kavalad müüjad tühjendavad suurima mõnuga kergeusklike puhkajate rahakotte ja nii naasvat iga teine turist koju mõne võltsitud asjaga. Mõnes riigis on tõenäosus petta saada siiski eriti suur. Järgnevat TOP7 sihtkohta koos soovitustega, kuidas turist end tüssamise eest saaks kaitsta.

Ameerika Ühendriikide ajaloost on teada huvitav juhtum. 1786. aastal käisid ministrid Thomas Jefferson ja John Adams (mõlemast mehest sai hiljem USA president) Euroopas ringreisil, kuid lisaks erinevate diplomaatiliste ülesannete täitmisele otsustasid nad külastada ka Stratford-upon-Avoni linnas asuvat William Shakespeare'i majamuuseumi.

Visiidi kohta suure näitekirjaniku majja pole palju infot, kuid siiski on teada üks sündmus: mingil hetkel maja tutvustamise käigus lõikasid kaks Ameerika kõrget riigiametnikku taskunugade abil kaks puidutükki välja toolist, mis kunagi olevat kuulunud Shakespeare'ile, ja viisid need suveniiridena üle ookeani oma koju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee