Reisimine

NÄLJASENA RIIAS: TOP 10 toidukohta, kuhu lõunanaabrite pealinnas sööma minna  (2)

Kersti Eero, 10. august 2021 13:15
Restorani nimi Zivju lete  tähendab tõlkes kalaletti.Foto: Zivju Lete

„Kuhu Riias sööma minna? on ehk küsimus, mida on minult kõige sagedamini küsitud. Riias on nii aastatele vastu pidanud lemmikuid kui ka viimasel ajal avastatud uusi tulijaid, nii lihtsamaid kui terake peenemaid restorane,“ ütleb Riias kaks aastat elanud Lenno Vaitovski. Sestap toob ta oma kümme lemmikut välja ka raamatus „„Minu Riia. Kukkumine üles“. Lisaks jagas Lenno Õhtulehele soovitusi, kus lõuna ajal kiirelt ja maitsvalt süüa ning mida põnevat on loota lõunanaabrite pealinnas Aasia toidu huvilistel. Aga enne, kui teid teenindatakse, tuleb ette näidata vaktsineerimistõed ja esitada isikut tõendav dokument ning vähemalt sel nädalavahetusel kontrolliti seda hoolega. Ja kuigi paberid korras, alati veel sisse ei lastud ja paluti oodata terrassil vabanevat lauda, sest personal is not completely vaccinated.

Kui leedukaid peetakse suureks kartulirahvaks, siis lätlased ei jäävat kartulilembuse poolest oma lõunanaabritele just palju alla ja rebivat eestlastega teise koha nimel. Omaette traditsioon on Lenno sõnul kartulipannkoogid, mida serveeritakse tavaliselt lihtsalt hapukoorega. „Eelkõige tehakse neid rohkelt kodudes, laisale kokale on selleks poes müügil ka kartulipannkoogipulber, mis annab täiesti talutava tulemuse. Kindlasti on need olemas ka Lidos ja küllap mõnes teiseski kohalikku kööki pakkuvas kohas.“ Aga mis veel Lidosse puutub, siis kui kunagi oli see ainus koht Riias, kus söömas käia, siis praeguseks on toidukohti kõvasti juurde tekkinud ja Lenno arvab, et ilmselt Lido just esimeseks valikuks ei osutu. 

Samas ei pelga riialased lõunapausi ajal sisse astuda mõnda lähedal asuvasse tavalisse sööklasse, näiteks mingi ametiasutuse omasse. Ja neid on Riias tõepoolest palju. „Sööklatest julgeksin soovitada Latvenergo sööklat Pulkveža Brieža tänaval, põllumajandusministeeriumi sööklat Citadeles'i tänaval ja keset Kronvaldsi parki asuvat Riia sadama kontorihoone sööklat,“ ütleb Lenno ja loodab, et need on ka praegusel kodukontorite ajastul avatud.

Samal teemal

23.07.2021
PIKK NÄDALALÕPP LÄTIS: Kui Riias käidud, sõida Kuramaale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee