Raha

Kolida ise või palgata asjatundjad? 

Urve Vilk, 30. august 2021 23:17
Two Young Male Movers In Uniform Carrying Furniture On StaircaseFoto: AndreyPopov

Uude koju elama asumine tekitab elevust, aga kui mõelda asjade pakkimisele, raskete kastide tassimisele ja kolimise käigus kannatada saada võivale varale, tundub see kõik üsna närvesööv. Kes soovib närve säästa, sellel on võimalus palgata kolimisfirma.

Mari Pilk (48) on pidanud elus mitu korda elukohta vahetama ja on seda alati teinud omal jõul, pere ja sõprade kaasabil. Ülikooli ajal oli asju veel vähe ja nende viimisest ühest üürikorterist teise piisas spordikotist ja ühistranspordist. Oma esimesest päriskodust välja kolides oli tavaari juba rohkem, nii et appi tulid võtta väike kaubik ja tugev sõber, kes aitas vajamineva autosse laadida ja uude elukohta toimetada. Kümmekond aastat hiljem, kui koliti juba perega, oli kraami veelgi rohkem ning tarvis läks veelgi suuremat kaubikut ja mitme sõbra rammu.

„Sõpradele pole ma maksnud, küll aga olen pärast neile rikkaliku lõunasöögi või koosviibimise korraldanud,“ lisab Mari. „Viimaseks selliseks kolida aidanud sõprade kostitamiseks võis koos autokütusega kuluda 200 eurot. Ent seda ei saa siiski päriselt kolimiskuluks pidada, sest meil toimub nagunii aeg-ajalt koosistumisi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee