Raha

Lugeja küsib: kas enam ei peagi kaupadega olema kaasas eestikeelset kasutusjuhendit? 

Urve Vilk, 30. august 2021 22:55

Toote kasutusjuhendit puudutavad nõuded on kirjeldatud tarbijakaitseseaduses (TKS) § 6. Selle järgi peab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti konsultandi Maia Kurimi sõnul tootja lisama tehniliselt keerukale, ohtlikke aineid sisaldavale või kasutamisel erioskust nõudvale kaubale kasutusjuhendi. Seal peab olema kirjas tarbijale vajalik teave, kuidas kaupa ohutult, sihipäraselt ja säästlikult kasutada ning kuidas seda õigesti kokku panna, paigaldada, ühendada, hooldada või säilitada.

Reeglina peab toote kasutusjuhend olema tootega samas pakendis. „Kui kaup koosneb mitmest osast, lisatakse kasutusjuhendisse loetelu kauba juurde kuuluvatest osadest. Võõrkeelne juhend peab olema tõlgitud eesti keelde eeltoodu ulatuses ja olema üheselt arusaadav. Müües annab kaupleja tarbijale kasutusjuhendi ja selle eestikeelse tõlke paberil või muul püsival andmekandjal või teeb selle tarbija nõusolekul kättesaadavaks teisel viisil,“ täpsustab Kurim.

See, kui tootele on märgitud, et eestikeelne kasutusjuhend puudub, ei vabasta tema sõnul kauplejat eestikeelse juhendi esitamise kohustusest. „Eestikeelse kasutusjuhendi puudumisel tuleb tarbijal pöörduda kaupleja poole kas kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ja seda küsida.“ Kirjalikku taasesitamist võimaldava vorminõude puhul ei pea dokument olema allkirjastatud. Selliseks vormiks loetakse näiteks e-kirja või ka mobiilisõnumit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee