Raha

Mida teha, et olla äris edukas? Ära käitu nagu eestlane ehk ära ole tagasihoidlik 

Hindrek Pärg, 3. juuli 2021 15:18

Malaisa päritolu Vishen Lakhiani tõi ka näite eelmisel suvel tema kodumaaks saanud Eestist. „Vaadake Bolt Drive’i. Mul pole endal isiklikku autot, tulin siia nende rendiautoga. Nad panid inimesed mõtlema, kas on vaja ilmtingimata omada personaalset autot,“ nentis Lakhiani ja lisas: „Ajastus on kõige alus.“

Foto: Karin Jaanus

Ligi 100 miljoni dollarilise käibega üleilmse koolitusfirma Mindvalley asutaja ja tegevjuht Vishen Lakhianil (45) on karm tõdemus: 60 protsenti edust sõltub ülikoolis antavast haridusest, ülejäänu peitub aga ajastuses. Kas siis edu on 40 protsendi ulatuses kinni õnnes?

Investeerimisfestivalil rääkis Lakhian, et umbes 14 protsenti ettevõtte edust peitub rahakates investorites. Samuti on küllaltki marginaalne osa tootel endal ja muudel komponentidel. Ülejäänud 40 protsenti sõltub aga ajastusest.

„Üks näide on Airbnb. Alguses mõtlesid investorid, et kes tahaks kellegi teise madratsil magada,“ rääkis Lakhiani. Ometi tabas Airbnb ära õige hetke ja praeguseks on tegu ettevõttega, mille käive aasta enne koroonapandeemiat ulatus üle 4,8 miljardi dollari.

Samal teemal

05.07.2021
Kas investeerida kinnisvarasse? Ainult siis, kui oled nõus mängima pikka mängu
04.07.2021
GALERII | Tanel Padar, Siim-Sander Vene ja Genka – vaata, mis toimus Investeerimisfestivalil!
04.07.2021
Kuidas saada palgatöötajast miljonäriks? „Ühest palgatööst sõltumine on suurim viga, mida teha.“
03.07.2021
Ükssarvikule tuule tiibadesse andnud Peep Vain: „Mõeldes tervele elule tagasi, siis mul on kogu aeg rämedalt vedanud.“ 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee