Uudised

LUGEJA KÜSIB | Kummal teepoolel tohib liigelda ratastooliga sõitja? (12)

Valeria Filippova, 7. juuni 2021 13:12

Tee, mis jaguneb jalgratturitele ja jalakäijatele mõeldud osadeks. Lugejal tekkis küsimus, kus tohib sõita ratastoolis inimene.

Foto: Ada Peterson

„Kummal pool peaks olema õigus sõita ratastooliga inimesel? Sõita jalakäija poolel, jalakäijatel ees. Rattaga poolel, rattaga sõitjatel ees. Keskel, kõigil ees. Tänagi oli kummaline pahandamine, kui ratastooliga sai liigutud jalakäijate poole peal, aga rohkem keskjoonel, et kõik, kel soovi, rahus mööda saavad. Korraga kill-kõll rattakell. Rattur soovis mööda minna ning pahandas, et laiutame. Ise sõitis jalakäijatele mõeldud rajal,“ küsib lugeja.

Vastab Indrek Sirk, advokaadibüroo Sirk ja Saareväli vandeadvokaat: „Ratastooli kasutaja on Eesti liiklusseaduse kohaselt jalakäija ning peab käituma vastavalt jalakäijale ettenähtud reeglitele. Antud juhul liikuma selliselt tähistatud tee vasakul poolel. Samas lubab alates 01.01.2021 jõustunud liiklusseaduse muudatus liikuda jalakäijal ka jalgrattateel või jalgratturile ettenähtud teeosal, kuid sellisel juhul ei tohi takistada jalgratturit. 

Kuigi jalakäijatele ei ole kehtestatud nende teeosal ettenähtud liiklemise kohta, siis on hea tava ikkagi võimalusel liikuda oma teeosa paremal poolel.“

Samal teemal

11.02.2021
VIDEO | Invakohal ilma loata parkinud proua kärgib: „Kas mina polegi inimene? Invaliid siia poodi ei tule!“
12.09.2020
Karmi diagnoosi saanud Robert ei kaota sekundikski lootust
12.08.2020
Uues kuues Rakvere Vallimäel on võimatu ratastoolis liikuda. Ratastoolis Erki: „Selline asi võtab pisara kurku küll.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee