Uudised

VIDEO JA FOTOD | NUTIKAD ÖKONIPID: külasta Lembela korporantide loodud virtuaalnäitust, kus kraanikauss on autorehvist ja lamp helikassettidest! 

Ohtuleht.ee, 3. juuni 2021 12:26
Foto: Evelin Kivimaa, montaaž Katarina Kivimaa

Kuidas hoida keskkonda, vähendada prügi tekitamist, elada teadlikumalt ning kõige selle juures ka elu nautida? Vaata virtuaalnäituselt!

Tudengikorporatsioon Lembela kutsus akadeemiliste organisatsioonide liikmeid jagama nippe, ideid ja leiutisi, mis aitavad hoida meie keskkonda puhtamana, vähendada jäätmete hulka ja hoida loodust. Sellest ideekorjest sündis virtuaalnäitus, mida saab külastada SIIN.

Samal teemal

Muuhulgas näeb näitusel vannituba, kus kraanikausiks on pandud autorehv ning dušinurk ehitatud tühjadest pudelitest. Ent leidub ka lihtsamalt teostatavaid nippe nagu pakendivaba ostlemine, ühekordsete toodete väljavahetamine korduskasutatavate vastu – nagu näiteks väikese rebasega kohvitops – , omatehtud kosmeetikatooted jne.

Näituse korraldasid Lembela liikmed Jevgenia Uusväli, Evelin Kivimaa ja Doris Abe, kes jagasid seal ka enda nippe. Näiteks Doris jagas oma helesinist unistust. „Algul oli see vanaema vana ratas, aga jäi siis tema jaoks liiga kõrgeks. Isaga koos tegime rattaga igasugu asju, lisasime pidurid, tuled ja pasuna,“ räägib Doris, kes on rahul, et auto asemel oma helesinise jalgrattaga kruiisides säästab ta keskkonda heitgaasidest ja püsib vormis.

HELESININE UNISTUS: „See rattapilt on tehtud enam-vähem kohe, kui värv ära kuivas. Tundsin siirast rõõmu, et lõpuks saan ratast kasutama ka hakata, seni pidin seda üsna pikalt lihtsalt vaatama,“ räägib Doris Abe. Foto: Doris Abe

Samal teemal

03.10.2021
PABERKOTT VÕI KILEKOTT? Loe, miks keskkonnateadlane soovitab minna 30 aastat ajas tagasi!
03.05.2021
ÖKONIPID KÖÖGIS: nõud puhtaks looduslikult ja keskkonnasäästlikult!
31.04.2021
„USSIKEELED“ | Rohelise 40 varjundit lehetoonist mürgini ehk Kas tõesti tuleks keskkonna nimel loobuda lastest ja olla alasti?
02.09.2019
GALERII | ERINEVAD JA ÄGEDAD: Lembela korporandid avasid pidulikult fotonäituse „Iseolemise julgus“