Rahanutikus

RAHANUTIKUS | Baltikumis peitub parim kasvuruum Vilniuse börsil 

Piret Reiljan, 29. aprill 2021 22:30
KASVUTRENDIS: Analüütikud soovitavad naaberriikidest Leedu turult silma peal hoida juba tuttaval, Eesti pankadega võrreldes seni tagasihoidlikult hinnastatud Šiauliu pangal.Foto: Darius Mataitis / Scanpix
Kui eelmises „Rahanutikuse“ rubriigis rääkisime Tallinna börsi aktsiate käekäigust ja sellest, et analüütikud ei soovita pea ühtegi neist praegustelt hinnatasemetelt osta, siis rohkem kasvuruumi nähakse lähiajal Vilniuse börsil. Seal paistab enim silma meie LHV ja Coop Pangaga võrreldavalt kasvav Šiauliu pank.

„Tallinna börs on kolmest Balti börsist tootnud sellel aastal kõige rohkem – aasta algusest saadik 20%. Vilniuse börs on tootnud 8% ja Riia börs -1%,“ võtab kasvu kokku Swedbanki Baltikumi aktsiaanalüüsi juht Marek Randma. Ta lisab, et kuna Tallinna börs on liikunud üles kõige rohkem, siis on ka ruumi panga seatud hinnasihtideni kõige vähem. „Vilniuse börsil on liikumine olnud sel aastal aeglasem ja seetõttu on meil seal viiest kaetavast ettevõttest kahel „osta“ soovitus – Šiauliu pangal ja Ignitisel,“ märgib analüütik.

Samal teemal

17.10.2021
EESTI INVESTORITE SÄÄSTUSOOVITUSED: alustuseks piisab kümnest eurost ja järjepidevusest
04.06.2021
RAHANUTIKUS | Kauplemine: meeldib paljudele, sobib vähestele
14.05.2021
RAHANUTIKUS | Ühisrahastuses saab alustada investeerimist kümne euroga
07.05.2021
RAHANUTIKUS | Paljuräägitud indeksfondid – kuidas ja miks neisse investeerida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee