Raha

Võlanõustaja selgitab: kuidas võimalikult valutult kiirlaenust lahti saada? 

Annaliisa Köss, 19. mai 2021 05:05
Enamasti hakkab kiirlaen inimestele muret tegema alles siis, kui kuumaksed üle jõu hakkavad käima.Foto: Mikhail Nilov / Pexels

Kiirlaenupakkumisi leiab ohtralt igast kanalist ning sageli ulatavadki rahahädas inimesed käe selle õlekõrre järele. Paraku toob see endaga kaasa rohkem kahju kui kasu. Kuidas võimalikult valutult kiirlaenust vabaneda, selle kohta annab nõu MTÜ Pesapuu nõustamis- ja koolituskeskuse võlanõustaja Evelyn Eichhorst.

„Enamasti hakkab kiirlaen inimestele muret tegema alles siis, kui kuumaksed üle jõu hakkavad käima. Sellises olukorras tuleks kindlasti vältida uue laenu võtmist vana(de) laenu(de) kustutamiseks, kuna selline strateegia annab leevendust ainult lühikeseks ajaks,“ selgitab nõustaja ning lisab, et üldjuhul muutub inimese võlakoormus sellest ainult veel suuremaks. „Olukorrast väljumiseks tuleb võlaprobleemidega inimesel oma rahakäitumine ümber hinnata. Laenukeerisest väljumine nõuab järjepidevat tegutsemist,“ tõdeb Eichhorst ning jagab pealehakkamiseks järgmised neli soovitust:

Ära satu paanikasse, säilita rahu. Tähtis on edasiseks tegevuseks paika panna selge plaan. Kui selle tegemisega iseseisvalt hätta jääd, saad vajaduse korral abiks võtta kas võlanõustaja või õigusabi.- Võlanõustamisteenus on kohaliku omavalitsuse üksuse korraldatav sotsiaalteenus, mille eesmärk on abistada isikut tema varalise olukorra kindlakstegemisel, võlausaldajaga läbirääkimiste pidamisel ja nõuete rahuldamisel, vältida uute võlgnevuste tekkimist toimetulekuvõime parandamise kaudu ning lahendada muid võlgnevusega seotud probleeme. Teenuse saamiseks tuleks pöörduda sissekirjutuse järgse kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole.- Õigusabi. Koostöös justiitsministeeriumiga pakub HUGO.legal Eestis elavatele inimestele kaks tundi tasuta õigusnõustamist. Abi saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus.

Samal teemal

06.09.2021
MAJANDA NUTIKALT: mitme laenu liitmine võib teha elu lihtsamaks
05.05.2021
KINNISVARAMULL TULEKUL? Statistikaamet: inimestel hakkas korterite ostuga ühel hetkel väga kiire!
21.01.2021
PÕHJALIK JUHEND: kuidas koostada pere-eelarvet, et hoida kulud kontrolli all?
14.01.2021
Võlanõustaja selgitab: mida teha, kui laenukoormus käib üle jõu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee