Rahanutikus

RAHANUTIKUS | Investori tark mees taskus: mida lugeda ja kuulata? 

Piret Reiljan, 16. aprill 2021 22:30
KUNAGI EI OLE HILJA: Saksamaal elanuna toob väikeinvestor Helge soovitab vaadata YouTube'ist ka Beate Sanderit ehk nn Börsivanaema, kes küll mullu suri, kuid kes näitas, et ka kõrges eas on võimalik lihtsa inimese, õpetajana, miljonäriks saada.Foto: Kuvatõmmis
Et investeerimine on järjest populaarsem, on ka valdkonna infoväli üha kirjum ja rahatarkuse kuulutajaid tekib kui seeni pärast vihma. Uurisime erineva kogemusega investoritelt, mida nemad internetiavarustes loevad ja kuulavad, et oma vara kasvatamiseks teadmisi ja ideid ammutada.

Tulundusühistu Tuleva juhi ja investori Tõnu Peki lemmikud on Matt Levine’i veerg „Money Stuff” Bloombergis, mis on kõige lihtsamini kättesaadav e-postile tellides, samuti Financial Timesi blogi Alphaville. Mõlemad analüüsivad Peki sõnul tema jaoks midagi, mida finantsteadus nimetaks turu mikrostruktuuriks (market microstructure) või siis antropoloogid field study’ks. „Ehk siis vaatlevad ja kirjeldavad, kuidas turuosalised – suured pangad, riskifondid ja muud investorid, ettevõtted – tegelikult käituvad. Minusugusele finantsmaailma huvilisele on see väga põnev lugemine.”

Samal teemal

13.01.2022
LAPS VARAKULT RAHATARGAKS! Head nõuanded, kuidas pere noorimatele nutikat majandamist õpetada
02.01.2022
Paljuräägitud indeksfondid – kuidas ja miks neisse investeerida?
12.12.2021
Esimesed sammud investorina: hari end ja alusta väikeste tehingutega
05.12.2021
KASULIK LUGEMISNIMEKIRI: nende raamatutega võid muuta mõtteviisi, mis aitab rikkaks saada