Uudised

RAAMATUD TAASKASUTUSSE! Riiulisse seisma jäänud raamatud saab aprillis suunata uuele ringile (2)

Toimetas Annaliisa Köss, 20. aprill 2021 06:18
Kõigil meil seisab kodus tolmu koguvaid raamatuid, mis on juba loetud ja millest pole kahju loobuda. Foto: Florencia Viadana / Unsplash
Raamatuvahetus ja Uuskasutuskeskus kutsuvad kevadel korrastama oma kodust raamaturiiulit ja annetama uuesti ringlusse raamatuid, mis on asjatult seisma jäänud. Raamatuannetused saab tuua Uuskasutuskeskuse kauplustesse üle Eesti kuni 30. aprillini.

Raamatuvahetuse ja Uuskasutuskeskuse ühiskampaania eesmärk on suunata uuesti kasutusse korraga suurem hulk seisma jäänud raamatuid. „Kõigil meil seisab kodus tolmu koguvaid raamatuid, mis on juba loetud ja millest pole kahju loobuda. Kutsume üles neid raamatuid jagama teiste raamatusõpradega. Ühe jaoks üleliigne raamat võib teise jaoks olla just see, mida pikalt otsitud,“ sõnab taaskasutuskampaania üks algatajaid Rasmus Rask.

Samal teemal

Raamatuvahetuse teenuse kasutamise loogika on lihtne – iga vahetatud raamatu eest saab ühe punkti, mille eest saab vastu tellida huvipakkuva raamatu. Vahel jäävad aga mõned raamatud pikemalt koduriiulis seisma ja soovitud vahetust ootama. Raamatuvahetus premeerib vähemalt kümne raamatu annetajat tellimispunktiga, mille eest saab tellida huvipakkuva raamatu Raamatuvahetuse keskkonnas.

Annetatud raamat peab olema terve

„Uuskasutuskeskusele saab annetada lasteraamatuid, kokaraamatuid, krimiromaane, ilukirjandust, eneseabiraamatuid, võõrkeelseid teoseid. Peaasi on, et raamat oleks heas korras. Kahjuks ei ole meil võimalik uuele ringile suunata raamatuid, mis on katkised, täis kritseldatud või kokku kleebitud. Loodame, et Raamatuvahetuse kasutajad leiavad üles ka Uuskasutuskeskuse raamatute valiku, mis hetkel on kättesaadav e-poes,“ lisab Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Koju seisma jäänud heas korras raamatud saab ära tuua kõigisse Uuskasutuskeskuse kauplustesse ja anda kontaktivabalt üle Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Jõhvis, Narvas ja Võrus. Lisaks 15 poele on Uuskasutuskeskusel e-pood.

Tellimispunkti saamiseks tuleb oma nimi kirja panna ja raamatutega kaasa anda ning saata foto raamatutest ja enda nimest ka aadressile hello@raamatuvahetus.ee. Kõik heas korras raamatud suunab Uuskasutuskeskus oma kaupluste kaudu uuesti ringlusse. 

Raamatuvahetus on Viljandi raamatusõprade loodud ja üle nelja aasta tegutsenud keskkond, mille eesmärk on suunata raamatud uuesti ringlusse. Foto: RF._.studio / Pexels

Mis on Raamatuvahetus?

Raamatuvahetus on Viljandi raamatusõprade loodud ja üle nelja aasta tegutsenud keskkond, mille eesmärk on suunata raamatud uuesti ringlusse. Raamatuvahetuse virtuaalsel riiulil ootab vahetust 130 000 raamatut ning on juba omanikku vahetanud üle 200 000 raamatu.

Uuskasutuskeskus on 2004. aastal ellu kutsutud sotsiaalne ettevõte, mille eesmärk on suunata kasutatud heas korras asjad uuesti ringlusesse ning muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. Lisaks raamatutele saab Uuskasutuskeskusesse ära tuua ka heas korras rõivaid, kodutarbeid, mänguasju, nõusid, mööblit jne.

Raamatuvahetuse ja Uuskasutuskeskuse ühiskampaania kestab aprillikuu lõpuni. Vaata lisaks siit

Vaata siit skeemilt, kuidas saad iga raamatu puhul hinnata selle riiulis olemise vajalikkust!

Samal teemal

01.06.2021
Taaskasutatava kraami saab nüüd otse kogumismajja viia
13.03.2021
Politseikroonika „Krimi“ tähistab: eetrisse jõuab saatesarja 800. osa
05.08.2020
Riiulid on raamatutest pungil? Selle skeemi abil saad teada, mis seal olema ei peaks!
20.08.2019
10 vahvat ideed, mida meisterdada vanadest raamatutest