Rahanutikus

Esimesed sammud investorina: hari end ja alusta väikeste tehingutega 

Piret Reiljan, 12. detsember 2021 13:55
TARGAD JUTUD TEGIJATELT: Investor Kristjan Liivamägi soovitab esimese asjana investeerida aega enda harimisse: „Kui teadmised täielikult puuduvad, siis tasuks läbi lugeda mõned erialased raamatud.“ Kasulikke ja harivaid sõnavõtte saab kindlasti kuulata ka investeerimisfestivalil, mida eelmisel suvel korraldati juba kuuendat korda. Siis esines festivalil näiteks ka Tallinna börsi suurinvestor Aleksander Pajuri (pildil) teemaga “Kogu tõde Tallinna Börsil investeerimisest.”Foto: Martin Ahven
Kõik investorid, ka nüüdsed finantsvabaduse* nautijad, on kunagi teinud oma päris esimesed investeeringud. Alustuseks on tähtis end veidi harida, näiteks lugeda mõnd investeerimise põhitõdede raamatut, blogi või artikleid. Ning vähemalt sama tähtis on tehingutega algust teha.

Doktorikraadiga investor ja finantsvaba Kristjan Liivamägi soovitab esimese asjana investeerida aega enda harimisse. „Kui teadmised täielikult puuduvad, siis tasuks läbi lugeda mõned erialased raamatud. Selge on see, et kooliraha tuleb maksta, aga üldjuhul on kooliraha seda väiksem, mida rohkem sa ennast enne selles valdkonnas harinud oled.”

Samal teemal

13.01.2022
LAPS VARAKULT RAHATARGAKS! Head nõuanded, kuidas pere noorimatele nutikat majandamist õpetada
02.01.2022
Paljuräägitud indeksfondid – kuidas ja miks neisse investeerida?
05.12.2021
KASULIK LUGEMISNIMEKIRI: nende raamatutega võid muuta mõtteviisi, mis aitab rikkaks saada
02.12.2021
PUUST JA PUNASEKS: kuidas alustada investeerimist Balti börsile?