Reisimine

Henri Laumets: praegu tuleb reisida vastutustundlikult! 

Kaire Kenk, 5. märts 2021 16:32
Kui tavaliselt on Islandil juulis rahvast nagu laulupeol, siis eelmisel suvel olid kolm eestlast Euroopa võimsaima, Dettifossi kose juures ainsad huvilised.Foto: Erakogu
„Ma ei kutsu üles iga hinna eest praeguses olukorras reisile minema, vaid reisima vastutustundlikult. Ning reisilt tulles on Eestis praegu kehtivaid koroonapandeemiast tingitud piiranguid kergem järgida kui igal pool mujal maailmas, seal on need palju rangemad,“ ütleb äsja Mehhikost naasnud raadiojaama Elmar saatejuht Henri Laumets.

„Minu esimene koroonapandeemia-aegne reis sai teoks möödunud aasta suvel, kui käisin Islandil. Tavaliselt on Island suvistel puhkusekuudel kohutavalt ülerahvastatud, kuid mullu mitte. Turiste oli liikvel väga vähe, isegi Islandi kõige suuremate vaatamisväärsuste – Jökulsárlóni järve, Fláajökulli liustiku või Euroopa võimsaima, Dettifossi kose juures olime oma kolmese eestlaste grupiga ainsad huvilised. Tavaliselt on Islandil juulis rahvast nagu laulupeol,“ räägib endine ilmapoiss Henri Laumets, kes on vaatajale tuttav „Aktuaalsest kaamerast“. Just Islandil viibides sai ta aru, kui mõnusaks võib pandeemia loodus- või rannapuhkuse muuta. „Huvitav, kui palju tuleb tänavu suvel turiste näiteks Dubrovnikusse,“ loodab Henri, et ehk saab sellegi kauni, kuid suviti lootusetult ülerahvastatud linnaga tänavu rahus tutvuda. 

Samal teemal

06.03.2021
Koroonaajal Egiptusesse: jagub nii päikest kui ka paberite täitmist
05.03.2021
Ülevaade Tenerifelt: öösel liikuda ei tohi ja tänaval tuleb kanda maski