Tehnika

Disainer Siret Esko langes Instagramis väljapressijate küüsi: nad hävitasid minu viie aasta töö ühe süütuna näiva lingiga! 

Annaliisa Köss, 17. märts 2021 17:45
Tikandimeister Siret Esko. Foto: Siret Esko

Instagram on üle maailma tuntud kui tööriist, mida kasutavad turunduslikel eesmärkidel ka paljud moeloojad. Aga nagu mis tahes digitaalse konto puhul ei ole ka Instagramis keegi kaitstud küberkurjategijate eest, kes sinu töö hävitada soovivad või lihtsalt raha välja pressivad. Nii juhtus ka Eesti tikandimeistriga, kelle Instagrami lehel Siret Disain oli selleks hetkeks juba ligi 14 000 jälgijat.

„Mäletan, et mõned aastat tagasi lugesin artiklit sellest, kuidas iga päev avastatakse Instagramis keegi talent ja ta saab üleöö edukaks ja tuntuks. Lugesin ja ütlesin endale, et minuga juhtub ka nii. Ükspäev!“ jutustas moekunstnik Siret Esko mullu detsembris ajakirjale Käsitöö antud intervjuus, kus naine tunnistas, et peab Instagrami oma loomingu reklaamimisel üheks olulisemaks töövahendiks.

„Pane sotsiaalmeediakanalid, eeskätt Facebook ja Instagram, enda kasuks tööle, kujunda seal oma tugev nägu ja stiil. Minu puhul on just Instagram olnud kanal, mis on väga palju tuntust, kontakte ja reaalselt tehinguid toonud. Kui sa pole Instagrami tööriistadega eriti kursis, siis tea, et Youtube’is on palju õpetlikke videoid. Instagrami postituste üks põhireegel on see, et iga kord lisad postituse juurde ka oma signature hashtag’i. Minul on see #embroidery,“ juhendas Siret ajakirja Käsitöö veergudel teisigi.

Samal teemal

28.05.2021
Tiki argirõivad pärlitega peeneks: imelised lumemarjad kampsunil
27.04.2021
PANK HOIATAB: küberkuritegevuse haare üha laieneb – ole valmis võltsvideote äratundmiseks!
25.04.2021
Noor pitsikuduja Kaidi-Kätlyn Reimann: „Kudumine ajab mul sageli päevarütmi segamini, sest kuidagi ei raatsi pooleli jätta!“
12.01.2021
SAAME TUTTAVAKS | Tikandimeister Siret Esko tikib argirõivad pärlitega kunstiteosteks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee