Rahanutikus

EESTI INVESTORITE SÄÄSTUSOOVITUSED: alustuseks piisab kümnest eurost ja järjepidevusest 

Piret Reiljan, 27. november 2021 13:38
HARJUTAMINE TEEB MEISTRIKS: „Säästmisharjumuse tekitamisel alusta kasvõi 10 euro kaupa, kuid säästa regulaarselt. Kui oled juba väiksema summa säästmisega harjunud, siis võiks summat tasapisi suurendada,” õpetab investor Kristjan Liivamägi.Foto: Scanpix/Panthermedia
Enne investeerima asumist on oluline üle vaadata oma igakuised kulutused ja tekitada püsiv säästmisharjumus. Säästmise ja sissetulekute suurendamise nipid on kasulikud ka juba investeerivale inimesele, sest need aitavad investeeritava summa suurust kasvatada.

Kümne aastaga enam kui miljoni euro suuruse investeerimisportfelli saavutanud majandusteadlane Kristjan Liivamäe (34) sõnul ei olegi esialgu oluline mitte niivõrd säästetava summa suurus, kuivõrd säästmisharjumus. „Säästmisharjumuse tekitamisel alusta kasvõi 10 euro kaupa, kuid säästa regulaarselt. Kui oled juba väiksema summa säästmisega harjunud, siis võiks summat tasapisi suurendada,” sõnab ta. Jõukohase summa kindlakstegemisel tuleks Kristjani hinnangul kasutada eelarvet – see aitab reaalselt hinnata, missugune summa on võimalik iga kuu säästa.

Samal teemal

13.01.2022
LAPS VARAKULT RAHATARGAKS! Head nõuanded, kuidas pere noorimatele nutikat majandamist õpetada
12.12.2021
Esimesed sammud investorina: hari end ja alusta väikeste tehingutega
05.12.2021
KASULIK LUGEMISNIMEKIRI: nende raamatutega võid muuta mõtteviisi, mis aitab rikkaks saada
02.12.2021
PUUST JA PUNASEKS: kuidas alustada investeerimist Balti börsile?